Meram’da parklar çocukların sokağa çıkma izni için hazır

Meram'da parklar çocukların sokağa çıkma izni için hazır

Meram Belediyesi, çarşamba günü 4 saatliğine sokağa çıkacak çocuklar için ilçe genelindeki  bütün parkların dezenfeksiyonunu tamamladı

11 Mayıs 2020 - 12:13

Meram Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıkladığı normalleşme sürecinin birinci aşaması çerçevesinde 13 Mayıs'ta saat 11.00 ile 15.00 arasında yürüme mesafesiyle dışarı çıkabilecek 14 yaşına kadar olan çocuklar için ilçe genelinde bulunan parklarda dezenfekte çalışmasını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bu çerçevede Meram’ın parklarında bulunan oturma ve çocuk oyun grupları ile fitness alanlarını virüs tehlikesine karşın temizleyip ilaçladı, çocukların ve büyüklerin kullanımına hazırladı.

“PARKLARIMIZ KISA SÜRELİĞİNE DE OLSA ÇOCUKLARIMIZLA YENİDEN ŞENLENİYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki hükümetin ve Bilim Kurulunun aldığı kararlar ile milletimizin ortaya koyduğu sabır ve özenle koronavirüs salgınına karşı tüm dünyanın örnek aldığı bir mücadele sergilendiğinin altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bugün yaşanan gelişmelerin ve gelinen noktanın salgınla mücadelede oldukça sevindirici olduğunu ifade etti.

Karantina kurallarına ne denli riayet edilirse normal hayata o denli hızlı dönüleceğine vurgu yapan Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Belediye olarak koronavirüsle mücadele boyunca ortaya koyduğumuz çalışmaların yanında karantina sonrasının planlamalarını da en ince ayrıntısına kadar yapıyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın, çocuklarımız ve 20 yaş altı gençlerimizin uzun süreden sonra belirli aralıklar ile dışarı çıkacak olması onlar kadar olduğu kadar bizim için de sevindirici. Çünkü yaptığımız her hizmete ruh katan temel faktör ve yaptığımız her hizmete anlam katan insandır. Tüm yatırımlar ve hizmetler onlar için. Çocuklarımız ve büyüklerimiz sosyal mesafe kurallarına uyarak parklarımızı yeniden şenlendirecek. Biz de parklarımızın oturma gruplarını ve oyun alanlarını onlar için hazırladık. Tüm önlemleri alıyoruz. Ancak buna rağmen hemşehrilerimden isteğim bugüne kadar gösterdikleri hassasiyeti tehlike tamamen geçinceye kadar artırarak devam ettirmeleri. Hemşehrilerimiz, 4 saatin haftalardır süren karantinanın can sıkıntısından kurtulmak için az, virüsün bulaşması için ise oldukça uzun bir süre olduğunu hatırlarından hiç çıkarmasınlar. Bu süre zarfında kurallara tavizsiz riayet etsinler. Dikkat edilmediğinde başa döneceğimizi de asla unutmasınlar. Dikkatli olalım ki, kendimizi, sevdiklerimizi ve şehrimizi tehlikeden koruyup güzel günlere en kısa sürede el birliği ile ulaşalım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Ilgın, Kadınhanı ve Altınekin kongrelerini tamamladı
AK Parti Ilgın, Kadınhanı ve Altınekin kongrelerini tamamladı
İsmail Kartal: İyi mücadele ettik ve karşılığında 1 puan aldık
İsmail Kartal: İyi mücadele ettik ve karşılığında 1 puan...