Meram’da kullanılmayan kıyafetler geri dönüştürülecek

Meram'da kullanılmayan kıyafetler geri dönüştürülecek

Meram Belediyesi, ilçenin çeşitli bölgelerine yerleştirilen ‘Kıyafet Kumbaraları’ ile kullanılamayacak durumdaki kıyafetler geri dönüşüme kazandırıyor

11 Ağustos 2020 - 13:04

Tekstil atıklarını ekonomiye yeniden kazandırmayı hedefleyen ‘Kıyafet Kumbaraları’ Meram’da da hizmete girdi. Proje çerçevesinde Meram’ın çeşitli bölgelerine yaklaşık 130 adet kumbara yerleştirildi. Kumbaralara bırakılan kıyafetler periyodik aralıklarla toplanıp tasnif edilecek ve Meram Belediyesi ekipleri tarafından ekonomiye yeniden kazandırılmak üzere yetkili birimlere teslim edilecek. Çalışma ile yıllık 250 ton tekstil atığı toplanarak ekonomiye 750 bin TL katkı sağlanması hedefleniyor.

Meramlı hemşehrilerinin bugüne kadar hali hazırda kullanmadıkları kıyafetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması noktasında hassasiyet gösterdiklerini, bugünden sonra da aynı hassasiyeti kullanılamayacak durumdaki kıyafetlerini geri dönüşüme kazandırma noktasında aynı hassasiyeti göstermeleri çağrısında bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen ‘Kıyafet Kumbaraları’nın bunun için iyi bir fırsat sağlayacağını söyledi.

Meram Belediyesi olarak ekonomiyi canlandırmanın ve doğayı korumanın en önemli yollarından biri olan geri dönüşüm çalışmaları için seferber olduklarını belirten Başkan Kavuş, “Kurum olarak geri dönüşüm çalışmalarını önemsiyoruz. Sıfır Atık hedefi için bugüne kadar ilçe genelinde pek çok çalışmaya imza attık, farklı projelerle hemşehrilerimizin karşısına çıktık. İlçemizin çeşitli bölgelerine yerleştirdiğimiz ‘Kıyafet Kumbaraları’ ile de tekstil atıklarını ekonomimize yeniden kazandırmayı hedefliyoruz.  Burada toplanan kıyafetler periyodik aralıklarla toplanıp ilgili yerlere teslim edilerek ekonomimize yeniden kazandırılacak. Bu işin asıl kahramanları bu konuda hassasiyet gösterip ekonomimizi ve çevreyi önemseyerek atıkları bu kumbaralara ulaştıran vatandaşlarımız olacaktır. Meramlı hemşehrilerimin bu hizmete destek vereceğinden en küçük şüphem yok” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın vakfı tesisleşmeye start verdi
Basın vakfı tesisleşmeye start verdi
Ahiler Altay'ı ziyaret etti
Ahiler Altay'ı ziyaret etti