Meram’da haşere geçit yok

Meram'da haşere geçit yok

Meram Belediyesi, yaz aylarında artan haşereye karşı mücadelesini ilaçlama çalışmalarına hız vererek sürdürüyor

20 Temmuz 2020 - 14:04

Meram Belediyesi, baharın ilk günlerinde başladığı ilaçlama çalışmalarını havaların mevsim normallerinin üstüne çıkmasıyla birlikte artırdı. İlçenin dört bir yanında sinek ve haşereye karşı yoğun bir şekilde yürütülen mücadeleyi Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 7 ekiple, Park ve Bahçeler Müdürlüğü de tek ekiple sürdürüyor.

Meram Belediyesi Veteriner Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada karasinek, sivrisinek gibi uçkun mücadelesinin iki vardiya halinde yapıldığı belirtildi. Sabah 06.00 ila 10.00 ve akşam 18.00-22.00 arasında gerçekleştirilen ilaçlamaların ilçenin tüm mahalle, sokak ve caddelerinde haftalık aralıklarla gerçekleştirildiği ve bununla birlikte vatandaşlardan gelen istek ve şikayetlerin de programlamada etkin olduğu ifade edildi. Açıklamada ayrıca sezonun başladığı günden bu yana ortalama 750  litre biyosidal ürün ile 200 litre larvasit ürünün tekniğine uygun olarak kullanıldığına dikkat çekildi.

Nisan ayında larva mücadelesiyle başlayan ilaçlama çalışmalarının etkin bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, vatandaşların sağlıklı, rahat ve temiz bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri adına ilaçlamaların sezon sonuna kadar belirli bir program dahilinde devam edeceğini belirtti. Gerçekleştirilen yoğun çalışmalar neticesinde Meram’ın rahat bir mevsim geçirdiğine dikkat çeken Başkan Kavuş, “İlçemizin dört bir köşesinde larva ve uçkun mücadelesinden, haşere ve yabani otla mücadeleye kadar bir çok yönden yoğun bir çalışma yürüttük, yürütmeye de devam ediyoruz. Tüm mahallelerimizin en ücra köşesine kadar ulaşıp hemşehrilerimizin rahat etmesini sağlıyoruz. Parklar, çocuk oyun alanları, ağaçlandırma sahaları, yollar, caddeler, tüm sokaklar, çöp bidonları, konteynerler, Pazar yerleri gibi insanların toplu bulunduğu tüm yerler ile haşere ve uçkunların bulunma ihtimali olan yerler, larvalarını bırakabileceği noktalar üzerinde çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Bu etkin mücadelenin sonuçlarını aldık ve vatandaşlarımızı büyük ölçüde rahat ettirdik. Ekiplerimiz, 444 3 042 nolu telefonlarımıza gelen ihbarlara da ivedilikle dönüş yaptılar yapmaya da devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitlis'te askeri helikopter kazası: 9 şehit
Bitlis'te askeri helikopter kazası: 9 şehit
Konyaspor Fenerbahçe mesaisine başladı
Konyaspor Fenerbahçe mesaisine başladı