Meram’da çöp konteynerleri aralıksız dezenfekte ediliyor

Meram'da çöp konteynerleri aralıksız dezenfekte ediliyor

Meram Belediyesi, yaz günlerinde kötü koku, görüntü ve haşerenin önüne geçmek için çöp toplama ve konteynerleri dezenfekte işlemlerini sıklaştırdı

23 Temmuz 2020 - 14:22

Meram Belediyesi, daha sağlıklı daha temiz daha modern daha konforlu ve daha rahat bir Meram hedefi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri bu amaçla ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerini detaylı temizleyerek ilaçlıyor. Böylece konteynerlerin  yazın sıcak günlerinde kötü koku yaymasının, haşere ve sineklerin üreme merkezi olmasının önüne geçen ekipler, çevre kirliliğinin de önüne geçiyor. 

Belediye olarak en temel görevlerinden birinin temizlik olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, daha temiz, daha sağlıklı ve daha konforlu bir Meram için haftanın 7 günü ve günün 24 saati aralıksız çalıştıklarını belirtti. Sıcak yaz günlerinde çöp toplama sıklığının artırılmasının ve konteynerlerin detaylı temizliğinin çok daha fazla önem arzettiğini ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sıcaklar, çöplerin toplanması kadar konteynerlerin temizliğinin artırılmasını da zorunlu kılıyor. Biz bu amaçla ilçe genelinde bulunan tüm konteynerleri belirli periyodik aralıklarla dezenfekte ediyoruz. Böylece kötü kokuların ve buraların haşere ve sineklerin yuvası olmasının önünü almış oluyoruz. Bu noktada bize gelen ihbarlara da ivedilikle dönüş yapmaya gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımızdan bu sıcak yaz günlerinde isteğimiz de bu noktada hassas davranmaları ve çöplerini konteynerlerin yanına değil içine bırakmaları.   

Temizlik, ayrıntılı dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarımız sadece konteynerlerden ibaret değil elbet. Pazar yerlerinden parklara ve hatta parkların kameriyelerinden banklarına kadar pek çok yerde titiz çalışmalarımız devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın vakfı tesisleşmeye start verdi
Basın vakfı tesisleşmeye start verdi
Ahiler Altay'ı ziyaret etti
Ahiler Altay'ı ziyaret etti