Meram Bilim Kurdu, Teknofest’e gidiyor

Meram Bilim Kurdu, Teknofest'e gidiyor

Meram Belediyesi Bilim Kurdu öğrencileri, Teknofest 2020 Teknoloji Yarışmalarına 4 ayrı takımla katılacak. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden tüm takımlar projeleriyle oldukça iddialı

25 Haziran 2020 - 20:19

Meram Belediyesi Bilim Kurdu Öğrencileri, 22 Eylül- 27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Teknofest 2020 teknoloji yarışmalarına 4 ayrı takım ile katılmaya hak kazandı. Ortaokul kategorisinde yarışacak takımlar ödül için çalışmalarına hız kesmeden ara vermeden devam ediyor.

Çalışmalarında geldikleri nokta hakkında açıklamalarda bulunan öğrenciler, Bilim Kurdu Projesinin kendilerine çok şey kattığını belirterek verdikleri destekten dolayı Meram Belediyesine ve Başkan Mustafa Kavuş’a teşekkürlerini ilettiler. Yarışmaya ‘Kara Konuşlu Hava Trafik Sistemi’ ile katılacak takım, projeleri hakkında da  şu bilgileri verdi. Hava trafiğini kontrol eden lazer ultrasonik sensör tarayıcılı kontrol sistemi tasarladıklarını ve bunun prototipini ürettiklerini ifade eden takım oyuncularından Hayriye Bülbül,  ürettikleri sistemin karaya dizisel ağ şeklinde de konuşlandırılabileceğini belirtti. Sistemin tüm hava koridorunun takibini yapabildiğini dile getiren Bülbül, projenin hava savunma sisteminde de katkı sunacağını söyledi. Bilim Kurdu Projesi ile iyi bir robotik eğitimi aldıklarını söyleyen Esad Burak Çetiner de projelerinde robotik teknolojilerden yararlandıkarını ve aldıkları eğitimin buna ciddi anlamda katkısı olduğunu belirtti. 

Yarışmaya takım halinde hazırlandıklarının altını çizen Ahmet Yüce ise, tasarım ve test çalışmaları ile mekanik montaj ve yazılım yapan bir ekibe sahip olduklarını belirtti. Yüce, projelerine daha sonra ayrıca yapay zeka ve simülasyon kodlarını ekleyerek geliştireceklerini de ifade etti. Takımın bir diğer üyesi olan Burak Tozar da, “Projemizde tarayıcı sistemler açısından lazer ve ultrasonik sensörleri aynı anda kullandık. Böylelikle sisli ve dumanlı hava şartlarının olumsuz şartlarınını da sıfıra indirmiş olduk” diye konuştu.

Teknofest 2020 Teknoloji Yarışmalarına katılacak olan dört takıma ve takımı oluşturan öğrencilere başarılar dileyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da yaptığı açıklamada; “Teknofest gibi gençliğimize yeni ufuklar açan büyük bir organizasyona birbirinden değerli 4 proje ile katılacak olmak bizim için gurur verici. Çocuklarımız zekaları, çalışkanlıkları, azimleri, projeleri ve gayretleriyle daha yarışmaya girmeden göğsümüzü kabarttılar. İnşallah Gaziantep’ten başarılarla dönerek bu çalışmalarının sonuçlarını en güzel şekilde alırlar. Biz her şartta geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olmaya, onlara destek vermeye, kendilerini geliştirebilmeleri ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanabilmeleri adına hizmet üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.       

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor, Beşiktaş'a hazırlanıyor
Konyaspor, Beşiktaş'a hazırlanıyor
Koronavirüste bugün 1.721 yeni vaka kaydedildi
Koronavirüste bugün 1.721 yeni vaka kaydedildi