Meram Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Meram Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

 Soğuk havaların iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle zor günler yaşayan sokak hayvanlarının imdadına Meram Belediyesi yetişiyor

29 Aralık 2019 - 15:58

Meram Belediyesi, havaların iyiden iyiye soğumasıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri soğuk havalarda hayvanların aç kalmamaları için, ilçe genelinde oluşturulan beslenme odaklarına gerçekleştirdiği yem ve mama dağıtımını arttırarak devam ettiriyor.  

 

 KÖPEKLER İÇİN 60 TON, KEDİLER İÇİN 5 TON MAMA BIRAKILDI

 

Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi. Köpekler için çeşitli bölgelerde 20 adet beslenme odağı bulunduğu belirtilen açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi; “Beslenme odaklarına sürekli yem ve su bırakılarak hayvanların beslenmesine yardımcı olunmaktadır. Havaların soğuması nedeniyle bu hayvanların aç kalmaması için odaklara yem ve su bırakma hizmeti daha da arttırılmıştır. Bu anlamda hayvanların yoğun olduğu bölgelere de ayrıca yem bırakılmaktadır. 2019 yılında köpekler için yaklaşık 60 ton yem dağıtımı gerçekleşmiştir. Bu çerçevede kediler için yapılan 18 adet beslenme odağına ve 14 parkımızda bulunan kedi evine kedi maması bırakılmaktadır. 2019 yılında kedi beslenme odaklarına yaklaşık 5 ton kedi maması bırakılmıştır. Sahipsiz köpeklerle ilgili rehabilitasyon çalışmalarımız da tüm hızıyla devam etmektedir.”

 

 BAŞKAN KAVUŞ; “SOKAK HAYVANLARI ALLAH’IN HEPİMİZE EMANETİDİR”

 

Havaların iyiden iyiye soğuması ile yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için çalışmaları en üst düzeyde arttırdıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu amaçla sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmelerine verilen desteğin yanı sıra tedavilerini ve bakımlarını da sıklaştırdıklarını ifade etti. Meram’ın Belediye Başkanı ve şehr-i emini olarak sadece insanlardan değil, Meram’ın sınırları içindeki köpekten kediye, kuştan ağaca hatta tarihi miraslara kadar herşeyi Allah’ın emaneti olarak gördüklerini kaydeden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Meram’da sokak hayvanları için yoğun ve geniş çaplı bir çalışma sergiliyoruz. Sokak hayvanları soğuk kış günlerinde aç kalmasın diye ekiplerimiz yem dağıtımlarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalarımız bununla sınırlı değil elbet. Sokak hayvanları için tedavi, rehabilitasyon, aşılama ve küpeleme işlemlerini de hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu noktada hemşehrilerimizden de bir isteğim olacak. Evlerinin önüne, uygun yerlere soğuk hava şartlarında sokak hayvanlarının, kuşların aç kalmaması için gıda artıkları, ekmek bırakarak bu hayvanların beslenmelerine yardımcı olmalarını istiyorum. Bu emaneti hep birlikte en iyi şekilde korumamız gerekmektedir.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti