MERAM BELEDİYESİ KONYAYA DİNAZOR GETİRDİ

MERAM BELEDİYESİ KONYAYA DİNAZOR GETİRDİ

Konya'da yapımı devam eden 80 Binde Devr-i Alem Parkı"ndaki çalışmalar devam ederken, parka yer alacak olan maketlerde bir bir getiriliyor. Buna son olarak dinazorlar eklendi.

18 Aralık 2013 - 00:21 - Güncelleme: 18 Aralık 2013 - 22:41

Meram Belediyesince 80 Binde Devr-i Alem Parkı"ndaki çalışmalar devam ediyor.

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, yaptığı yazılı açıklamada, parktaki çalışmaların yoğun tempoyla devam ettiğini belirtti.

Yılbaşına kadar çalışmaların büyük oranda tamamlanmış olacağını ve 3 ana bölümden birini oluşturan "T-reks" ismini taşıyan yere yerleştirilecek hareketli dinozorların parka gelmeye başladığını ifade eden Kalaycı, şunları kaydetti:

"165 milyon yıl önce yaşamış ve en büyüğü 12 metre yüksekliğinde 40 metre uzunluğundaki dinozorlar bölümü çok ilgi çekecek. Burası sadece gezi yapılacak park olmaktan öte tarih, bilim, teknoloji ve kültür parkı olacak. Adriyatik Denizinden Çin'e kadar büyük coğrafya üzerinde ecdadımızın kurduğu medeniyetin taştan yapılmış abidelerinin minyatürleri parkın 'Cihan-ı Türk' bölümünde yer alacak. Maketlerin bulunduğu alanda 6 dille söz konusu tarihi eserler hakkında bilgi verilecek. Masal kahramanlarının bulunduğu bölümde ise ortam canlandırmaları olacak. Osmanlı Kadırgası'nın da yer alacağı bu park, tüm özellikleri göz önünde bulundurulduğunda Türkiye'de bir ilk. 120 adet minyatür maketten 81'inin parka yerleştirilmesi yapıldı. 20 dinozor maketi, 19 masal kahramanı konseptinin tamamı parka yerleştirildi. Parkın ağaçlandırma çalışmaları yüzde 90 oranında tamamlandı. Alt yapı çalışmaları bitirildi. Parkımızın genel itibariyle yüzde 95'lik kısmı tamamlanmıştır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
"Elimizdeki en iyi 11 ile sahaya çıkacağız"