Meram Belediyesi, iftarda da halkın yanında

Meram Belediyesi, iftarda da halkın yanında

Meram Belediyesi, Kızılay Derneği Meram Şubesi ile birlikte yüzlerce ihtiyaç sahibine, iftar yemeklerini pideleriyle birlikte evlerine kadar götürüyor

30 Nisan 2020 - 13:05

Meram Belediyesi, Kızılay Derneği Meram Şubesi ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemeklerini pideleriyle birlikte evlerine kadar götürüyor. Meram Gençlik Meclisi ve Genç Kızılay’ın da destek verdiği bu yardım hareketinde Meram’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinden dışarı çıkılmasının da önüne geçiliyor. Sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirilen yemek dağıtımlarında duygu dolu anlar da yaşanıyor. Evlere giden ekipler ayrıca, ailelere hal hatırlarını ve başka ihtiyaçlarının olup olmadığını da sorarak taleplerini not ediyorlar.   

“HALKIMIZIN SADECE SOFRALARINA DEĞİL GÖNÜLLERİNE DE MİSAFİR OLMA GAYRETİNDEYİZ”

Ramazan’ın ruhuna uygun bu güzel uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada paylaşmanın önemine vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, paylaşmanın, ihtiyaç sahibi birinin ihtiyacını gidermenin ya da derdi olan birinin derdine merhem olmanın bir insanın yaşayabileceği en güzel duygu olduğunu belirtti. Ülkece koronavirüsle mücadeleye yoğunlaşılan bu zorlu günlerde dahi hemşehrilerinin iftar ve sahur sofralarını şenlendirmek amacıyla Kızılay Derneği Meram Şubesi ile birlikte yüzlerce ihtiyaç sahibi insanın, kapılarına kadar gıda kolisi ve yemeklerinin götürüldüğünü ifade eden Başkan Kavuş, “Zorlu salgın sürecinde olsak da tüm güzelliklerin doruğa çıktığı bu Ramazan günlerinde, kapalı kapıların ardındaki tüm mahzun ve buruk hemşehrilerimize ulaşmanın gayreti içindeyiz. Ramazan’ın bereketini ve güzelliğini en çok ihtiyaç sahibi insanlarımızla birlikte yaşayabileceğimizin bilinciyle olabildiğince fazla kapıyı çalıyor, onların derdine derman olmaya çalışıyoruz. İkramlarımızla sadece sofralarına değil gönüllerine de misafir olmanın hedefindeyiz. Tüm bunlar için bizlere destek veren başta bu projeyi birlikte yürüttüğümüz Kızılay Meram Şubesi olmak üzere salgın etkisi altında yaşadığımız mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızın yanında duran tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti