Meram’a doğa okulu ve ar-ge merkezi müjdesi

Meram'a doğa okulu ve ar-ge merkezi müjdesi

KOP Desteğiyle hayata geçecek olan ‘Dutlu Koruluğu KOP Doğa Okulu’ ve ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin Ar-Ge Merkezi ve Tematik Kütüphanesi’nin protokolü Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve KOP Başkanı İhsan Bostancı tarafından imzalandı

01 Aralık 2019 - 15:19

Meram’da iki yeni proje daha hayata geçiriliyor. Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi başkanlığı desteğiyle hayata geçecek projelerden ilki, 4. sınıf öğrencilerinin bilişsel, duyuşsal  öğrenme düzeylerine katkı sunmak,  akademik, sosyal- kültürel  gelişimlerini açık alanlarla destekleyerek okuma alışkanlıklarını kalıcı davranış haline dönüştürmelerini  sağlamak ve doğa ile iç içe yaşam becerilerini kazandırarak  biyolojik çeşitlilikleri tanımaları için kurulacak olan ‘Dutlu Koruluğu KOP Doğa Okulu’. İkinci proje ise Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı tematik Ar-Ge Merkezi ve Tematik Kütüphanesi. Projeleri hayata geçirecek olan imzalar Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve KOP Başkanı İhsan Bostancı tarafından atıldı.

“SORAN, SORGULAYAN, ÜRETEN BİR NESİL İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJE”

Öğrencilerin kişisel gelişimlerine önemli katkı sunacak projenin hayırlı olmasını temenni eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocukların doğa ile buluşmasının onların hayal güçlerini harekete geçirmek, yaşadığımız dünya hakkında yeni fikirler kazandırmak gibi önemli faydalar sağlayacağını belirtti. Projenin, soran, sorgulayan, analiz yapabilen, çözüm üreten, üretken ve doğayı koruyup yaşatan nesiller hedefi taşıdığını kaydeden Başkan Kavuş, “Proje kapsamında, öğrencilerimizin doğada yapacağı kitap okuma ve günübirlik farklı doğa reaksiyon aktiviteleri,Oryantrik Otağı, Doğa Masalları Yazım Atölyesi, Doğa Kaşifi, Doğa Yürüyüşü, Doğa Konuşuyor Levhaları, Doğa İçin Çal Müzik Etkinliği, Kop Doğa Kütüphanesi, Milli Tohum Atölyesi gibi çalışmalar bulunuyor. Bu çalışma sayesinde Meram’da bulunan devlet okullarında okuyan İlkokul  4. sınıf öğrencilerinin  dil, sosyal iletişim becerileri geliştirilerek,bilgiye erişimin daha hızlı ve haz alınır haline pekiştirilmesi  sağlanacak” diye konuştu. 

BAŞKAN KAVUŞ, “GELECEĞE DAİR İDDİALARIMIZI VE HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMENİN YOLU KALİTELİ VE NİTELİKLİ EĞİTİMDEN GEÇİYOR”

Çocukların kendini ve doğayı tanıyacakları bu proje ile birlikte Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı tematik Ar-Ge Merkezi ve Tematik Kütüphanesinin de hayata geçirildiğini belirten Başkan Kavuş, bu projede de yine doğa temasıyla astronomi, tıp, ziraat, zooloji, yer bilim, hadis, tefsir ve İslam Coğrafyası konularının ele alınacağını söyledi.  Meram Belediyesinin bugüne kadar fedakarlıklarla eğitime önemli destekler verdiğini hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Dünyanın en zengin ve en köklü medeniyetine sahip bir millet olarak geleceğe dair, iddialarımız, hedeflerimiz ve hayallerimiz var. Tüm bunların gerçekleşmesi için en önemli şartın da iyi, kaliteli ve nitelikli eğitim olduğunun bilincindeyiz. İşte bu sebeple Biz Meram Belediyesi olarak bu milli davada bugüne kadar üzerimize düşen yükün fazlasını sırtlandık, sırtlanmaya ve yeni projeler üretmeye devam ediyoruz.Çünkü Türkiye’nin hedeflerini gerçekleştirmede en önemli kaynağımız nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerimizdir. İşte bu projeler bu hedeflerimizi ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için atılmış birer adımdır. Bu çalışmalar için bize desteklerini esirgemeyen Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresine, Başkanı İhsan Bostancı Beyefendi’ye ve değerli ekibine teşekkür ediyorum”

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresiBaşkanı İhsan Bostancı ise eğitim gibi önemli bir konuda gelen bu projelere destek olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, Dutlu Koruluğu KOP Doğa Okulu ileProf. Dr. Fuat Sezgin Ar-Ge Merkezi ve Tematik Kütüphanesinin Meram’a hayırlı olmasını temenni etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler