Meram, 2020 asfalt hedefini aştı

Meram, 2020 asfalt hedefini aştı

Meram Belediyesi, 1 milyon 250 bin metrekare olarak belirlediği 2020 yılı asfalt hedefinin üzerine çıkarak, sezon boyunca toplam 1 milyon 285 bin metrekare asfalt çalışması yaptı

06 Ocak 2021 - 13:53

2019’da başlattığı asfalt atağını 2020’de de devam ettiren Meram Belediyesi, yol ve asfalt çalışmalarında sezon başında belirlediği hedeflerin üstünde bir çalışma ortaya koyarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 1 milyon 250 bin metrekare olarak belirlenen hedefin üzerine çıkarak sezon boyunca toplam 1 milyon 285 bin metrekare asfalt çalışması gerçekleştirdi. Özellikle sıcak asfalt çalışmaları noktasında hedefinin yüzde 20 kadar üstüne çıkan ekipler, tretuvar kaldırım, parke, yağmur oluğu, plentmiks, boya, duvar ve andezit çalışmalarında hedeflerinin üstüne çalışma gerçekleştirdi.

“2020 HEDEFLERİMİZİ GEÇMİŞ OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Şubat ayında başlattıkları yol ve asfalt sezonu öncesinde hemşehrilerine ‘2020 yılının da Meram için asfaltta atılım yılı olacağı’ şeklinde verdikleri sözü hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, "Bugün, kendimize hedef olarak koyduğumuz rakamı yakalamış hatta geçmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Sezon boyunca 1 milyon 285 bin m² yani 151 km’den fazla asfalt döküldüğünü belirten Kavuş, “Bu başarının yakalanmasında en büyük pay sahibi olan ekip arkadaşlarıma öncelikle teşekkür ediyorum. Çünkü tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi bizi de yakından ve derinden etkiledi. Gün geldi pek çok arkadaşımız hastalandı ama diğerleri hastalanma pahasına işlerine bir an olsun ara vermediler. Önlemlerini aldılar, maskelerini taktılar, sosyal mesafeden ödün vermeden çalışmalarına devam ettiler. Hemşehrilerimizin alacağı hizmetin bir an dahi olsa gecikmemesi için hepbirlikte elbirliği ile çalıştık” diye konuştu.

“GÜÇLÜ VE SORUNSUZ BİR MERAM İÇİN 2021 PLANLAMALARIMIZ HAZIR”

Yeni yılla birlikte önümüzdeki sezonun planlamasına ve çalışmalarına başladıklarını kaydeden Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir işi tamamlayınca vakit kaybetmeden bir diğer işe başlamak temel hizmet felsefemizdir. Havaların iyi gitmesi sebebiyle çalışmalarımıza hiç ara vermedik. Bir taraftan da önümüzdeki yılın planlamalarını yapıyor, hedeflerimizi belirliyoruz. Gelen her yeni yıl hedef çıtamızı biraz daha yukarı çıkarıyoruz. 2021 yılı da öyle olacak inşallah. Hedeflerimizi yükseltecek, bizden hizmet bekleyen ilçenin her bir noktasına gücümüz etkisinde yetişmeye çalışacağız. Geçtiğmiz yıl şu gerçeği gösterdi ki; bizim dışımızda bir gelişme de yaşansa hizmet aşkımızdan ve gayretimizden bir eksilme yaşanmaz. Tüm bunların çerçevesinde 2021 yılı hedeflerimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu hedefler doğrultusunda ortaya koyduğumuz çalışmalar sayesinde sorunu kalmamış bir Meram’a hepbirlikte koşar adım kavuşacağız.”     

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
Yerel basın kentin sesidir
Yerel basın kentin sesidir