Memur ve emekli maaş zammı belli oldu

Memur ve emekli maaş zammı belli oldu

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur ve emekli memur aylıklarına yüzde 7.36, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 8.36 oranında zam geldi

04 Ocak 2021 - 14:54

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon aralık ayında yüzde 1,25, yıllık bazda 14,60 olurken, memur ve memur emelkisi maaş zamları da belli oldu.

Yeni enflasyon rakamlarına göre memurların maaşına yüzde 7.36 oranında zam yapılacak. Zamla birlikte ek ödeme de artacak.

Zamla birlikte en düşük memur maaşı aile yardım ödeneği hariç 4459 TL’ye çıkacak. 

Toplu sözleşmeden kaynaklı olarak geçen yılın ikinci yarısında yüzde 4 zam alan devlet memurları, aralık ayında TÜFE'nin sabit kalması veya aylık enflasyonun yüzde 3,03'ten fazla düşmemesi halinde enflasyon farkı alacak. Memurlara toplu sözleşme gereği bu yılın ocak ayında yüzde 3 zam da verilecek.

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri de maaşlarını geçen yılın son 6 aylık enflasyonu oranında zamlı alacak. Buna göre SSK ve Bağ-Kur'luların emekli zammı oranı 8.36 oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşme öncesi korona tablosu umutlandırdı
Normalleşme öncesi korona tablosu umutlandırdı
28 Şubat'ın tanıkları o günü anlattı
28 Şubat'ın tanıkları o günü anlattı