Adana sıcağında hiç kolay değil!


Konyaspor çok uzun yıllar sonra lige yükselen Adana Demirspor deplasmanında akılcı oyunuyla 1 puanı koparmayı başardı.

Seyircisinin de desteği, pahalı ve çok tecrübeli ayakları ile adeta maça fırtına gibi başlayan Adana Demirspor ataklarını durdurmak adına ilk yarıda olağanüstü efor sarfeden Konyaspor’da özellikle ilk yarıda orta sahada Amir ve Soner defansa çok koşarak yardımları ile dikkat çekerken özellikle de Ahmet Çalık heriki yarıda gösterdiği olağanüstü performansı ile maçın yıldızı oldu.

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, ilk yarıda olağanüstü baskı kuran rakip karşısında çok akılcı bir taktik plan uygulattırdı.

Genelde kalabalık çıkılan hücuma bu maçta izin vermeyerek belki ofansif anlamda takımı çok ön plana çıkamadı ama özellikle defansif anlamda ilk yarıdaki planı tuttu diyebiliriz.

İkinci yarıda ise ofansif anlamda gerekli hamleleri doğru zamanda yaptı özellikle rakip golünden sonra takıma önemli dokunuşlar da yaparak bu hamleleri ve taktiği ile 1 puanın kazanılmasında çok önemli etkendi.

Defansta Ahmet Çalık ve Abdülkerim olağanüstü başarılı oldular ve özellikle kaptan attığı fırsatçı golü ile takımını sırtladı.

Konyaspor elbette 3’te 3 yapmak Adana deplasmanında da galip gelmek isterdi ama o sıcakta nefes almak mümkün değilken o kadar koşmak ve puan kurtarmak da en az galibiyet kadar değerli oldu doğrusu ve bunda emeği geçen herkesi ayakta alkışlamak gerek bana göre..

Neticede Konyaspor gerçekten de son yılların en güzel lig başlangıcını yaparak taraftarlarını da mest etmeye devam ediyor.

Şimdi verilecek milli arada, şu an isim verilmiyor ama heyecanla beklendiği ifade edilen transferlerle eksiklerin de tamamlanacağı önümüzdeki günlerde takımda tüm taşlar yerine oturunca çok daha güzel şeyler olacağını ümit ediyorum.

VE AVNİ BABA DA GİTTİ..

Konya spor camiasında sevilen sayılan neşe dolu insan Hüseyin Avni Uluer abimiz geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti.

O kadar üzgünüm ki kelimeler kifayetsiz kalır.

O, girdiği her ortama neşe katan, muhabbetiyle, hayata bakışı ile çok başka çok müstesna bir insandı.

Avni babaya Allah’tan rahmet diliyor yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Mekanı cennet olsun..