Coşku eksik olunca!


Konyaspor Ankaragücü karşısında ligdeki iyi gidişatını sürdürmek ve üstüste 3. galibiyetini kazanmak adına çıktığı, ancak beklenen arzulu istekli ve çoşkulu oyunundan çok uzak bir görüntü sergilediği mücadeleden 1-1'lik beraberlikle ayrıldı..

Haftaya 32 puanla 18.sırada giren Ankaragücü, bir önceki maçta Antalyaspor karşısında evinde aldığı 1-0 galibiyetin morali ve düşme hattından uzaklaşmak adına zorlu mücadeleye oldukça istekli ve sert oyunla başlasa da Konyaspor dakikalar ilerledikçe oyunda üstünlüğü ele geçirdi,  rakip alanda baskı kursa da ceza sahasına girmekten ve gol pozisyonu üretmekten çok uzak kaldı.

Diri bir oyun sergileyen Ankaragücü Konyaspor'u kalesinden uzak tutmayı başaran bir oyun sergiledi ilk yarı boyunca. Sadece Amir'in güzel ortasında defans arkasına sarkan Skubic ile pozisyon bulabilen ancak bu futbolcunun vuruşu autla sonlanınca Konyaspor başka da önemli bir fırsat yakalayamadı.

Enteresan olan ise ilk yarının son dakikasında Ankaragücü adına yakalanan pozisyonda rakibin tabiri caizse beceriksizliği demek daha doğru olur boş kaleye gönderdiği topun direkten dönmesi Konyaspor'un büyük şansıydı...

Bu gol kaçınca iki takım da soyunma odasına golsüz beraberlikle gitti..

İkinci yarıda sert oyununu sürdüren Ankaragücü hakemin de müsade ettiği bu oyun şekliyle Konyaspor'a uzun süre pozisyon kurdurmadı.

Ağırlıkla orta saha mücadelesine sahne olan maçta ilk değişikliğini Sekidika'yı kenara alıp Shengelia'yı sahaya sürerek yapan Teknik Direktör İlhan Palut, beklenen çoşkulu oyunu bir türlü sergileyemeyen takıma ilk dokunuşu yaptı ancak bu dakikada Ankaragücü de yakaladığı fırsatı gole çevirince 65'de 1-0 öne geçti adeta göstere göstere geldiği pozisyonda..

Bu golden sonra baskısını artıran ve rakip kaleye yüklenmeye çalışan Konyaspor Jevtovic ile gole çok yaklaştı ancak bu oyuncunun sert şutu direkten döndü.

Milosevic-Rahmanovic, Cikalleshi-Daci değişikliklerinin yapıldığı ve atakların daha da sıklaştığı 76'ncı dakikada oyuna yeni giren Rahmanovic'in harika ara pasıyla kaleci ile karşı karşıya kalan Levan Shengelia attığı güzel gol ile beraberliği sağladı.

Konyaspor baskısını artırmak istese de düşme hattındaki rakibi Ankaragücü karşısında başka gol pozisyonu üretemedi.

Sadece golü yedikten sonra canlanan ve daha istekli daha hırslı oynamaya başlayan Konyaspor'a bu çoşku yetmedi ne yazık ki 3 puan beklenen mücadeleden 1 puanı zor kurtardı.

Bu beraberlik hiç beklenmiyordu belki ancak bana göre futbolda arzunun isteğin çoşkunun ne kadar önemli olduğunu gösteren bir ders niteliği taşıyor..!