Leylekler Vadisi ziyaretçilerini canlı yayına bekliyor

Leylekler Vadisi ziyaretçilerini canlı yayına bekliyor

Koronavirüs salgını nedeniyle ilkbahar mevsiminin müjdecisi olan leylekleri gidip yerinde göremeyen leylekseverler Beyşehir Belediyesi'nin resmi sitesinden canlı olarak izleyebiliyor.

21 Mayıs 2020 - 21:26

Konya'nın Beyşehir İlçesi'ne bağlı Yeşildağ Mahallesi'nde bulunan Leylekler Vadisi'ndeki yuvalarına gelen leyleklerin doğal yaşamları, Beyşehir Belediyesi'nin canlı yayın kamerası aracılığıyla izleniyor. Ardıç ağaçlarının üzerindeki yuvalarına konan leylekler, hareketleri ile takipçileri için ilgi çekici görüntüler oluşturuyor.

Son yıllarda Beyşehir'in sembolü haline gelen Leylekler Vadisi, Beyşehir Belediyesi tarafından vadiye kurulan 3 adet canlı yayın kamerası aracılığıyla dünyanın her yerinden internet ortamında izlenebiliyor. Kuş severler, Leylekler Vadisi'ndeki leylekleri bilgisayar ortamından izleyebilmek için Beyşehir Belediyesi'nin web sitesinden şehir kameraları bölümüne girip canlı yayın kamerasını açarak izleyebiliyor.

Leylekler Vadisi, ilkbahar mevsimi ile birlikte konuk etmeye başladığı göçebe misafirlerini yaz döneminin sonuna kadar ağırlıyor. Bu dönemde, vadi çok sayıda kuş, fotoğraf ve doğa severlerden oluşan ziyaretçilerin uğrak mekanı haline geliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya 86 yıl sonra ibadete açılıyor
Ayasofya 86 yıl sonra ibadete açılıyor
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı