Ladik’te gazetecilere ’su’dan saldırı

Ladik'te gazetecilere 'su'dan saldırı

Susuz kaldığı için mağduriyetini "cenabet geziyorum" sözleriyle dile getiren vatandaşla röportaj yapmak üzere Ladik'e giden gazeteciler Mehmet Ali Kayacı ve Ömer Faruk Karabulut, AK Partili olduğu ileri sürülen bir grubun saldırısına uğradı

28 Şubat 2019 - 14:58

Ladik’teki su sorununu “cenabet geziyorum” sözleriyle gündeme taşıyan vatandaşla röportaj yapmak üzere ilçeye giden gazeteciler darp edildi.

Sözcü Gazetesi Konya Temsilcisi Mehmet Ali Kayacı ve Gazeteci Ömer Faruk Karabulut, AK Parti’nin Ladik’teki seçim çalışmaları sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a gelerek, “Allah rızası için benim suyum akmıyor. Yazın burada bağ ekerler. Çandır Sokak’ta oturuyorum. Cenabet geziyorum. Allah rızası için cenabet geziyorum. Ben susuzum. Balıkçılık yapıyorum. Her gün iş dönüşünde mecburen benzin istasyonunda duş alıyorum” diyen Mustafa Doğan ile röportaj yapmak üzere Sarayönü İlçesi’nin Ladik mahallesine gitti. Burada bir kahvede Doğan ile röportaj yapan Kayacı ve Karabulut, sosyal medya üzerinden yaptıkları canlı yayının sona ermesi ile birlikte sözlü ve fiziki şiddete uğradı.

Hakikati araştırmak ve paylaşmak üzere Mustafa Doğan ile röportaj yapmak için Ladik’e gittiklerini, ancak burada AK Partili olduklarını öğrendikleri bir grubun sert tepkisiyle karşılaştıklarını dile getiren Kayacı ve Karabulut, “Ladik’te 2 hafta önce yuhalanan AK Parti’ye mensup İ.K ve A.K’nin de başını çektiği 20 kişilik grubun saldırısına uğradık. Tek amacımız, mağdur olan vatandaşın sorununu dinleyip halkla paylaşmaktı. Ancak mağdur balıkçı Mustafa Doğan’ı provokatör olarak nitelendirenler, bizim de provokasyon yapmak için bölgeye gittiğimizi iddia ederek üzerimize yürüdüler, bize de terörist dediler. Kalabalık grubun saldırısıyla darp edildik, ciddi anlamda yara aldık, arabamız taşlanarak ilçe dışına çıkarıldık. Olayda bir vatandaş da başından yaralandı. Bu kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı ve Basın Savcılığına suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Saldırganlar arasında iktidar partisi mensupları ve belediye çalışanlarının da olduğunu tespit ettiklerini belirten gazeteciler, AK Parti Sarayönü İlçe Başkanı Adnan Tayyiboğlu’nun kendileriyle görüşerek, olayın ferdi olduğunu, 31 Mart’ta yapılacak seçime kadar ilçeye gelmemelerinin daha iyi olacağını söylediğini belirtti.

Kayacı ve Karabulut, uğradıkları saldırıya Konya’da faaliyet gösteren Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi’nin sessiz kalmasından da üzüntü duyduklarını dile getirdi.

KONYA OLAY / ÖZEL HABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya 86 yıl sonra ibadete açılıyor
Ayasofya 86 yıl sonra ibadete açılıyor
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı