Kutsal Obalar Teorisi, Türk mitolojisine ışık tutuyor

Kutsal Obalar Teorisi, Türk mitolojisine ışık tutuyor

Şair ve Yazar Yüksel Köker'in ikinci baskısını yapan Kutsal Obalar Teorisi kitabı, okuyucunun büyük beğenisini aldı

03 Aralık 2020 - 13:26

Turguteli Kültür Sanat Tarih Derneği Başkan Yardımcısı Şair ve Yazar Yüksel Köker'in kaleme aldığı Kutsal Obalar Teorisi adlı mitolojik romanı okuyucudan tam not aldı.

Kısa bir süre zarfında ikinci baskısını yapan kitabı hakkında bilgi veren Şair ve Yazar Yüksel Köker; "Vuslat Sanrısı isimli ilk şiir kitabımdan sonra Fantastik Türk mitolojisi romanımın okur ile buluşmasının mutluluğunu yaşıyorum. Yabancı kültürlerin istilasına uğramış Türk kültürünün yeniden özüne dönmesine bir katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize! Arap ve Yunan mitolojisinin yoğun baskısı altında kalan Türk mitolojisi artık kendini bulmanın zamanı diyerek bir yerden başladık ve fantastik Türk mitolojisi romanımızı yazdık. Okurda karşılık bulup 2. baskısı çıkan Kutsal Obalar Teorisi kendi yerel Türkçemiz ve özgün anlatımlarımız ile ete kemiğe bürünmüş haline Türk kültür ruhu üflenmiștir. Herkesin kendi kültüründen bir şeyler bulabileceğini romanımızın devamı da gelecek inşallah" dedi.

Hayalinin Oğuz Atanın huzurunda; H.Nihal Atsız ve Cengiz Aytmatov'un açtığı Türk kültürü yoluyla ilerlemek olduğunu ifade eden Köker, "İsimlerini ezbere bildigim kırk çeri hikayeleriyle büyümenin vermiş olduğu heyecan bu romanı yazmama sebep olmuştur. Başarılı bir romandan çok Türk kültürünün yaşamasına bir nebze de olsa katkı sunabiliyorsak ne mutlu bizlere" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aysel arslan
    4 ay önce
    Muhtesemm Turk insani olarak ihtiyacimiz olan bize gerekenler Sonsuz tesekkurler hocam Tebrikler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti