Kusurlu 71 okul servis aracına ceza

Kusurlu 71 okul servis aracına ceza

Konya Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerinin 980 okul servis aracına yönelik yaptığı denetimde 71 kusurlu araca işlem yapıldı

20 Ekim 2021 - 12:33

Konya’da merkez ve ilçelere öğrenci servis taşımacılığı yapan okul servis araçları denetlendi. Denetimlerde kontrol edilen 980 araç ve sürücüsünün 71’i kusurlu görülerek işlem yapıldı. 

Okulların açılmasıyla önem kazanan ve pandemi döneminde çocukların salgından korunması konusunda dikkat edilmesi gereken hususlarda ilk sıralarda yer alan Okul Servis Araçları, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlük/Amirlikleri tarafından denetlendi.

PANDEMİ’DE OKUL SERVİS ARAÇLARINDA ALINAN ÖNLEMLER BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Denetimlerde öğrenci servis araçlarının yönetmeliklere uygun olarak çalışıp çalışmadıkları ve pandemi sürecinde gerekli olan tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığına bakıldı.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının huzur ve güven içerisinde sürdürülebilmesi için öğrenci servisi hizmeti veren araçların işletme ruhsatları ile yetki belgelerinin olup olmadığının yanı sıra yönetmelikte belirtilen kriterlere uygunluğu da kontrol edildi.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması için bütün ayrıntıların incelendiği denetimler çerçevesinde maske, fiziki mesafe ve hijyen kuralları denetimi yapan yetkililer, şoförlere ve öğrencilere Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri hakkında bilgiler verdi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlük / Amirlikleri sorumluluk güzergâhında yapılan özel denetimler kapsamında 980 araç ve sürücüsü kontrol edildi. Kusurlu görülen 71 araç ve sürücüsüne trafik ekiplerince işlem yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Megasaray 3 yıl daha resmi turizm partneri
Megasaray 3 yıl daha resmi turizm partneri