Kurum: Yeni Konya’nın ihyasını hep birlikte yapacağız

Kurum: Yeni Konya'nın ihyasını hep birlikte yapacağız

AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı'nın kongresinde konuşan Bakan Kurum, kentsel dönüşümüyle, dar gelirlilere yapacakları konutlarla, sanayi siteleriyle, yeni Konya'nın ihyasını hep birlikte yapacaklarını kaydetti

10 Ekim 2020 - 15:38 - Güncelleme: 10 Ekim 2020 - 15:41

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı'nın kongresine katılmak üzere Konya'ya geldi. Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede konuşan Kurum, Konya'daki dar gelirli aileler için 6 bin 434 konut, 2 bin 690 dükkanlık sanayi sites yapacaklarını söyledi.

Güçlü Türkiye için şehirlerin güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Kurum, “Ecdadın emaneti, tarih ve kültür başkenti Konyamızı ihya etmek için de tüm çabamızı, tüm gayretimizi ortaya koyuyoruz. Bu aziz şehre, bu şehrin vefalı, güzel insanlarına hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bir taraftan 12 millet bahçesi yapıyor, diğer taraftan dar gelirli kardeşlerimize sosyal konut inşa ediyoruz. Konya’ya Mevlana Türbesi’nin de içinde yer aldığı yeni ve büyük bir meydan kazandırırken bir yandan da Sultan Selim-Aziziye-Kapu Cami tarihi aksını canlandırıyoruz. Alaeddin Bulvarı Yenileme Projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Kurum, Konya’da 1 milyon 800 bin metrekarelik devasa bir alanda 2 bin 690 dükkanlık yeni motorlu küçük sanayi sitesi yapacaklarını belirten Kurum, "Bizim de Konya’nın, Karatay’ın geleceğinde imza niteliği taşıyacak cümlelerimiz var. İlk paragrafımızı yazmaya başladık. Dileğimiz hafızalarda ve gönüllerde iz bırakmak. Uğur İbrahim Altay ve Hasan Kılca başkanlarımız Konya’nın ve Karatay’ın geleceğine yön verecek yüksek azmi ortaya koyuyorlar. Biz de Bakanlık olarak başkanlarımızın yanındayız, teşkilatımızın yanındayız, Konyamızın yanındayız, Karatayımızın yanındayız. 2023 yılına kadar kalan tüm projelerimizi tamamlayacağız. İnşallah yüzlerce yeni projeyle, Yeni Konya’nın, Yeni Karatay’ın ihyasını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Yeni Konyamız, Yeni Karatayımız hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Partililere seslenerek, "AK kadrolar olarak, hep birlikte gece-gündüz demeden çalışacağız" diyen Kurum, Türkiye’yi hedeflerine birlik olarak ulaşacaklarını ifade etti. Kurum, Karatay’ın, Meram’ın, Selçuklu’nun, 31 ilçenin, belde ve köylerine varana kadar bütün Konya’nın hizmetkarı olacaklarını dile getirdi.

Programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da AK Parti’nin içeriden ve dışarıdan yapılan müdahalelere rağmen her geçen gün daha da büyüdüğünü, bölgenin, Türkiye’nin ve gönül coğrafyasının sigortası olduğunu kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise Konya’nın 2023’e büyük bir hazırlık yaptığını belirterek, “İnşallah 2023’e geldiğimizde metrosu olan, banliyösü tamamlanmış, raylı sistem hatlarını artırmış, başta Karatay ve Eski Sanayi olmak üzere Kenstsel dönüşümde önemli mesafeler kat etmiş ve en önemlisi şehrin kalbinde bir değişimi başarmış Konya’ya ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı da pandemi döneminde gerçekleştirilen 7. kongrede Cumhurbaşkanı’nın gösterdiği hedefler doğrultusunda 2023’e doğru yürüdüklerini bildirdi.

Konuşmaların ardından tek listeyle girilen seçimde Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç yeniden başkan seçildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret