"Küresel salgında ekonomimiz dünyanın aksine ilerledi"

"Küresel salgında ekonomimiz dünyanın aksine ilerledi"

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Okka, Eylül ayı ihracat rakamları Türkiye'de yüzde 4,8 artarken, Konya'da yüzde 22,8 oranında artış göstermesinin, ekonomimiz adına önemli olduğunu söyledi

02 Ekim 2020 - 14:58

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Eylül ayı İhracat rakamlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Konya’nın Eylül ayında Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştığına dikkat çeken Okka, “Türkiye’nin ihracatında yüzde 4,8 artış olurken, Konya ihracatını yüzde 22.80 oranında artırmıştır. Geçtiğimiz ay, 203,2 milyon dolar ihracat gerçekleştiren şehrimiz, bir önceki aya göre yüzde 29,75 oranında yükseltmiştir. Küresel salgın sebebiyle tüm dünyada ekonomilerin neredeyse durma noktasına geldiği bugünlerde, ihracatımızın artması şehrimiz açısından son derece olumlu bir gelişmedir" dedi.

Konya’nın 2019 yılında Türkiye ihracatındaki artışın 6 katı performans göstererek, 2 milyar doların üzerine çıktığını hatırlatan Okka, ihracat rakamlarının yıl sonunda 2 milyar doların üzerine çıkmasını ümit ettiklerini söyledi.

Okka, "Küresel salgına ve yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen ekonomimizin gücü ortadadır. Bu artış bizleri son derece mutlu etmiştir. Ülkemiz ve şehrimiz önümüzdeki dönemde de daha hızlı bir ivme yakalayarak, ihracat artışını sürdürecek ve ekonomimiz daha da canlanacaktır. Bu vesile ile Eylül ayında tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaşmasına katkı veren tüm sanayicilerimizi, işadamlarımızı ve çalışanlarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı