Kurban Bayramımız mübarek olsun

Kurban Bayramımız mübarek olsun

19 Temmuz 2021 - 17:43

Müslümanlar tarafından Hicri takvime göre Zilhicce ayının 10. gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan Kurban Bayramı yarın başlıyor. Kurban Bayramı nedeniyle kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin yetkilileri, kutlama mesajı yayınladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Altay mesajında, “Bu kutlu günleri fırsat bilerek, aile büyüklerimizle, anne babalarımızla, akrabalarımızla hemhal olmayı; çocukları sevindirmeyi unutmayalım. Yetimlerin, öksüzlerin, yaşlı ve kimsesizlerin gönüllerinde yanan bir kandil olalım” dedi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında salgın sürecinin gölgesinde geçen 3 bayramın ardından yeniden bir arada olacak olmanın mutluluğunun yaşandığını belirterek, “Eskisi gibi ailemizle, sevdiklerimizle bir arada olacağımız bayrama bizleri kavuşturan Allah’a hamdolsun” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Adnan Acar da bayramın tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek, salgın nedeniyle geçen yıl mahzunca idrak ettiğimiz Kurban Bayramına bu yıl daha güzel bir atmosferde kavuşacak olmanın umudunu taşıdıklarını kaydetti.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici ise Konyalıların ve İslam âleminin Kurban Bayramı'nı kutladığı mesajında, “Kurban ibadettir, paylaşmak ise kardeşliğin ifadesi. Aynı sofrada bir arada olmamız için dinimizin, inancımızın ve geleneklerimizin bize sunduğu en özel günlerdir” ifadelerine yer verdi.

25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da mesajında, “3 Bayram sonra bayram gibi bayram olarak kutlayacağımız Kurban Bayramını tebrik ederim. Bu bayram da her zaman yaptığımız gibi yine gönüller alacağız, bayram vesilesiyle dostlukları, ahbaplıkları, akrabalık bağlarını kuvvetlendirebileceğiz” şeklinde konuştu.

Konya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Baranok ise dini bayramların birlik ve beraberlik adına insanlık için çok önemli olduğunu kaydederek, “Zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde Kurban bayramı dostluk, yardımlaşma ve birlik için büyük önem taşımaktadır. Vatandaşlarımızın bayramda da maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmelerini rica ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı