Kültür Müdürlüğü’nden Kütüphane Haftası’nda kitap...

Kültür Müdürlüğü'nden Kütüphane Haftası'nda kitap sergisi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 57. Kütüphane Haftası kapsamında Konyalı yazarların kitapları ile yerel gazetelerin yer alacağı sergi açacak

26 Mart 2021 - 15:09

57. Kütüphane Haftası, 29 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında kutlanacak. Konya'da pazartesi günü düzenlenecek etkinlikte İl Halk Kütüphanesi'nin fuaye alanında Konyalı yazarların kitapları ve eski gazetelerden oluşan sergi açılacak.

Bu yıl dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle "Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik" temasıyla düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi veren Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, şu bilgileri verdi:

"Her yıl Mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle sürdürülen "57. Kütüphane Haftası, 29 Mart - 04 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanacaktır.

57. Kütüphane Haftası'nın ana teması 'Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik' olarak belirlenmiştir. Ana etkinlik programı, koronavirüs pandemisi nedeni ile başta çevrimiçi olmak üzere, kısmen fiziki olarak, 29 Mart-02 Nisan 2021 tarihleri arasında 5 gün süreyle (maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek) Ankara'da düzenlenecektir.

Müdürlüğümüz tarafından ise İl Halk Kütüphanesi fuaye alanında maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek, 29 Mart 2021  Pazartesi günü saat 10.00’da, Konyalı yazarların kitaplarından oluşan Kitap Sergisi ile yerel basınımızca yayımlanmış eski gazetelerden oluşan bir sergi ile okuyucularımız ve kitapseverlerle buluşacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde