Küçük Eymen ve Uras’ın en büyük hayali gerçek oldu

Küçük Eymen ve Uras'ın en büyük hayali gerçek oldu

En büyük hayalleri polis olmak olan DMD kas hastası Eymen ve Uras kardeşlerin hayalini polis amcaları üniforma giydirerek gerçekleştirdi

08 Ekim 2021 - 12:09

Konya’da yaşayan ve kısa süre önce DMD kas hastalığı teşhisi konulan Eymen (4) ve Uras (2) kardeşlerin tek hayali polis olmaktı. Halaları Serap A.’nın CİMER’den yaptığı başvuru üzerine harekete geçen Konya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, küçük Eymen ve Uras’ın hayalini gerçekleştirdi.

KONYA EMNİYETİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ: CİMER BAŞVURUSUNA KAYITSIZ KALMADI

4 yaşındaki Eymen’e 1 yıl önce ve iki yaşındaki kardeşi Uras’a 3 ay önce DMD kas hastalığı teşhisi konuldu. Çocuklarının tedavileri için sürekli Ankara ve Antalya’ya giden aile, küçük Eymen ve Uras’ın çok sevdiği ve tek hayalleri olduğunu dile getirdiği polis olma isteğini halaları Serap A., CİMER’den yazarak Konya Emniyet Müdürlüğü’nden yardım istedi.

DMD KAS HASTASI OLAN KÜÇÜK KARDEŞLERİN EN MUTLU GÜNÜ 

Gelen isteğe kayıtsız kalmayan Konya Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak Eymen ve Uras’ın en çok istedikleri polis kıyafetlerini ve oyuncak polis arabalarını hediye ederek eğlenceli vakitler geçirdiler. Küçük kardeşler, polis amcalarıyla birlikte ekip aracıyla devriye atmayı da ihmal etmedi.

Polis ablaları ve abilerini karşılarında gören küçük kardeşler sevinçten havalara uçtu. Konya Emniyet Müdürlüğü’ne bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür eden aile, çocuklarının en büyük hayallerini yerine getirdikleri için Konya İl Emniyet Müdürlüğüne ve yetkililere şükranlarını dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı