Koronavirüs önlemli ikinci cuma namazı kılındı

Koronavirüs önlemli ikinci cuma namazı kılındı

Konyalılar, normalleşme adımlarıyla birlikte ibadete açılan camilerde bu hafta ikinci kez cuma namazında birlikte saf tuttu

05 Haziran 2020 - 14:15

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ibadete kapatılan camilerin yeniden açılmasıyla bu hafta ikinci kez sosyal mesafeli cuma namazı kılındı.

Ülke genelinde bütün camiler, koronavirüs nedeniyle 16 Mart’ta  ibadete kapatılmıştı. Camilerin geçtiğimiz hafta yeniden ibadete açılmasıyla, sosyal mesafe kurallarına uyularak cuma namazları kılınmaya başlandı. Konya'da da bu hafta belirlenen camilerde ikinci kez sosyal mesafe kurallarına uyularak cuma namazı kılındı.

Cuma namazlarının cami avlularında kılınacağının belirtilmesinin ardından yüzlerce vatandaş Mevlana Meydanı'na akın etti. Vatandaşlar, sosyal mesafeye uyarak aralarında 1 metre boşluk bırakarak saf durdu. Mevlana Meydanı'nda yer bulamayan vatandaşlar ise yanında getirdikleri seccadelerini yollara ve kaldırımlara sererek namazlarını kıldı.

Vatandaşlar toplu şekilde namaz kılmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, koronavirüs salgınının kısa sürede geçmesi için dua etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı