Koronavirüs denetimleri başladı

Koronavirüs denetimleri başladı

İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş üstü ve lokanta, kafe gibi yerlere getirdiği kısıtlamalara yönelik denetimler start aldı

22 Mart 2020 - 16:14 - Güncelleme: 22 Mart 2020 - 17:04

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs ile etkin mücadele kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı ile lokanta, restoran, pastane gibi yemek yenilen yerleri kapsayan iş yerlerinde sadece paket servis yapılabileceğine yönelik kararın ardından, bu alanlarda denetimler de başladı.

İçişleri Bakanlığı'nın dün akşam saatlerinde aldığı karar ile saat 24.00 itibarıyla 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırılmıştı. Bakanlık, 81 il valiliğine konuyla ilgili gönderdiği genelgede, 65 yaş üstünün ihtiyaçları için sosyal destek grubu oluşturulacağını, yasaklama getirilenlerin 112, 155, 156'ya ihtiyaçlarını bildirerek, bunun için kolluk birimleri ve kamu görevlilerinin çalışacağını açıkladı.

Lokanta, restoran, pastane' gibi yemek yenilen yerleri kapsayan iş yerlerinde sadece paket servis yapılabileceğine yönelik karar da gece 24:00 itibariyle yürürlüğe girdi. Karar sonrasında Konya'da da çok sayıda lokanta, restoran ve pastane karara uyarak iş yerindeki sandalyeleri kaldırdı. Lokanta, restoran sahipleri müşterilerine paket servisine başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Sözleşmeden kurtulun, Ayasofya Camisini açın"
Selçuk Üniversitesi’nden yerli tohumda dev adım
Selçuk Üniversitesi’nden yerli tohumda dev adım