Koronavirüs aşısında "Aşıla" uygulaması indirme...

Koronavirüs aşısında "Aşıla" uygulaması indirme zorunluluğu

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşısı kayıtlarının, geliştirdiği "aşıla" mobil uygulaması üzerinden yapılacağını duyurdu

12 Ocak 2021 - 19:26 - Güncelleme: 12 Ocak 2021 - 19:49

Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi. 

Milliyet'in haberine göre, mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile Covid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra kullanabilmek için mutlaka belirtilen ayarlar yapılacak.

Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği uygulama ile hekimler ve sağlık personeli, kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip edebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amar Rahmanovic imzayı attı
Amar Rahmanovic imzayı attı
Konyaspor'un çeyrek finalde maç tarihi belli oldu
Konyaspor'un çeyrek finalde maç tarihi belli oldu