Koronavirüs 19 Mayıs törenlerini dijital ortama taşıdı

Koronavirüs 19 Mayıs törenlerini dijital ortama taşıdı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın bu yıl yeni tip kononavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle meydanlarda değil, interaktif olarak dijital ortamda kutlanılacağını söyledi.

18 Mayıs 2020 - 16:02

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için kapsamlı bir kutlama programı hazırladıklarını, dijital ortamda yapılacak törenlerin Anıtkabir'de düzenlenen törenle başlayacağını belirten Kasapoğlu, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle farklı bir konsept ve yöntem uygulanacağını kaydetti.

Kasapoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl stadumlarda kutlanamayacak olan törenlerin bakanlığın hazırladığı programla canlı yayınlarla evlerde izlenebileceğini ifade etti. Gençlik ve Spor Bakanlığının, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladığı birçok program, Bakanlığın resmi Youtube kanalı olan "@gencliksporbak"tan canlı yayınlanacak.

Bakanlığın programında söyleşiler, konserler, 19 Mayıs temalı programlar yer alacak, "Gençlerden Kahramanlara Mektup" yarışması sonuçları Youtube'da canlı olarak açıklanacak.

Türkiye'nin dört bir yanındaki Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait tesislerde milli sporcular, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıl dönümünde saat 19.19'da İstiklal Marşı'nı okuyacak.

Kutlamaların bir diğer merkezi ise Samsun olacak. Samsun'daki etkinlikler de az sayıda katılım ve sosyal mesafe kurallarıyla gerçekleştirilecek. Samsun'daki törenlerde 7 atletizm sporcusu, Türk bayrağını Bandırma Vapurun'a ulaştıracak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
Büyükşehir'den psikolojik destek
Büyükşehir'den psikolojik destek