Köprü ve otoyollardan sonra hızlı trene de zam

Köprü ve otoyollardan sonra hızlı trene de zam

Ulaştırma Bakanlığı, dün yaptığı köprü ve otoyol zamlarından sonra hızlı tren ve posta ücretlerine de yüzde 20 oranında zam yaptığını açıkladı

07 Ekim 2019 - 10:39

Köprü ve otoyollara gelen zamdan sonra, hızlı tren ve posta ücretlerine de zam geldi. Bugünden itibaren geçerli olacak zammın oranı yüzde 20.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ilk olarak karayollarına, bugünden itibaren geçerli olmak üzere köprü ve otoyollara yüzde 20 zam yapıldığını duyurdu. Ardından TCDD Taşımacılık da yüksek hızlı ve “konvansyonel” olarak adlandırılan geleneksel tren bilet fiyatlarını yüzde 20 artırdığını açıkladı.

Buna göre; Ankara-İstanbul (Pendik’e kadar) hızlı tren bilet fiyatı (normal) 71 TL’den 85.50 TL’ye çıktı. Ankara-İstanbul (Halkalı ya da Bakırköy) bileti de 96 TL’ye yükseldi. Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya hızlı tren bilet fiyatları da 31 TL’den 37.50 TL’ye yükseldi. İndirimli bilet (yüzde 15) fiyatı Ankara-Eskişehir 26.50 TL’den 32 TL’ye çıktı.

POSTA ÜCRETLERİNE DE ZAM 

zam yapan kurumlar arasında da PTT de yler aldı. PTT, gönderi ücretlerine yüzde 20 zam yaptı. Normal ve diğer gönderi bedelleri, bugünden itibaren yüzde 20 zamlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Başardık"
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu