"Kooperatifimizin seçimi hepimiz için dönüm noktası...

"Kooperatifimizin seçimi hepimiz için dönüm noktası olacak"

Konya Pankobirlik Başkan Adayı Uzm. Dr. Alişan Taşpınar, “Çiftçimizin ve işçimizin daha çok kazanması için yola çıktık. Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimli Genel Kurulu hepimiz için bir dönüm noktası olacaktır” dedi

21 Ekim 2021 - 16:39

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayan Uzm. Dr. Alişan Taşpınar, "4 ay önce çiftçi ortaklarımızın duası ve desteği ile bu yola çıktık" diyerek, 27 Ekim 2021 Çarşamba Günü Konya Şeker Fabrikası bahçesinde yapılacak Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Seçimli Genel Kurulu'nun herkes için dönüm noktası olacağını söyledi.

Çiftçi ve işçilerin daha çok para kazanmasını istediklerini vurgulayan Taşpınar, "Çiftçimiz de işçimiz de huzurlu olsun istiyoruz. Sıcağın altında ter döken, emek veren, toprağa adeta can veren çiftçimiz artık kazanmalıdır. Çiftçimiz de işçimiz de evlatlarının geleceği için endişe duymadan yaşamalıdır. Pancar ekmeyen çiftçimiz de ortak olduğu Konya Pancar Kooperatifi'nin imkanlarından faydalanmalıdır. Tüm dünyada gıda bu kadar önemli olmuşken bizim ortaklarımızın kazanmamasını kabul etmemiz mümkün değildir" dedi.

Taşpınar, çiftçinin isteği ile Konya Pancar Ekicileri Kooperatifine aday olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Biz, 7 kuşaktan çiftçilik yapan bir ailenin ferdiyiz. Biz çiftçimizin sorunlarını da çözüm yollarını da biliyoruz. Biz bu yola çıkarken ilk günden beri devlet büyüklerimiz başta olmak üzere gönlü çiftçimizden yana olan pek çok kurum ve STK temsilcisi ile istişare de yaptık. Uzmanlarla görüştük. Sonra da 42 maddelik noter tasdikli proje ve taahhütlerimizi ortaklarımıza sunduk. Biz, çiftçimize ve işçimize adil, hakkaniyete dayalı, şeffaf ve kazandıran bir yönetim anlayışı ile hizmet etmeyi taahhüt ediyoruz. Biz ortaklarımızın icazetinden başka kimsenin icazetine talip olmadık. Bizim siyasi ikbal ve servetimize servet katmak gibi bir derdimiz yok. Biz, dersimize iyi çalıştık. Biz; Konya Pankobirlik, Konya Şeker, işletme ve iştiraklerinde neler yapılması gerektiğini iyi biliyoruz. Fabrika ve işletmelerde alın teri ile çalışan kardeşlerimiz de hiç endişe etmesin. Biz helal rızık derdinde olan, çalışan ve işini hakkıyla yapan hiçbir kimsenin ekmeği ile oynamayız. Biz, çalışanların ve ailelerinin daha huzurlu olması için de bu göreve talip olduk"

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Alişan Taşpınar, "Konya Şeker başta olmak üzere işletme ve iştiraklerin ayaklarına vurulmuş faiz ve borç zincirlerini kırmaya geliyoruz" diyerek, mevcut yönetim anlayışının devam etmesi durumunda sorunların çözülmek yerine büyüyeceğini belirtti. Yalnız yönetimin değil, zihniyetin de değişmesi gerektiğini dile getiren Taşpınar, seçimli genel kurulda kararın ortaklarda olduğunu söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı