Konyaspor’un avukat başkanı barodan da destek istedi

Konyaspor'un avukat başkanı barodan da destek istedi

Konya Barosu'nun bugün yapılan olağan kongresine katılan Konyaspor'un avukat Başkanı Fatih Özgökçen, kongrede hem oyunu kullandı, hem barodan destek istedi

04 Temmuz 2021 - 15:34 - Güncelleme: 04 Temmuz 2021 - 15:35

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Konya Barosu Olağan Genel Kurul’unda hem oyunu kullandı hem de başkan adaylarına başarı dileyerek, bütün Konya'nın Konyaspor'a destek olmasını istedi. Konya Barosu'ndan da destek beklediklerini dile getiren Özgökçen, "Konyasporumuzu herkes sahiplenmeli" dedi

Özgökçen'e kongrede, Konyaspor Kulübü Genel Sekreteri Gökhan Çelik, As başkanlar Muammer Akın, Sertaç Tuza ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Serper de eşlik etti. Konya Adliye Sarayı’nda gerçekleşen seçimin öncesinde adaylar Avukat Mustafa Aladağ, Avukat Murat Çiçek, Avukat Fahri Ercan ve Avukat Fatih Ruşen ile bir araya gelen Özgökçen, burada adaylara üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu 42 numaralı Konyaspor forması hediye etti. 

Hediye takdiminin ardından baro seçimleri ve Konyaspor’la ilgili medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Özgökçen, “Mensubu olduğumuz Konya Baro Başkanlığımızın seçimleri idrak ediliyor. Dört aday var. Ben hepsine gönülden başarılar diliyorum. Hepsi mesleği daha iyi idame etmek için çalışmalarını yapacaklardır. Konya Baromuz yüz yılı aşkın süredir görev ifa etmektedir. Bizim buradaki asıl gayemiz, bulunma amacımız oy kullanmamızın yanı sıra Konyaspor'umuzun Konya'daki tüm platformlardaki temsil kabiliyetini ve anlaşılırlığını artırmaktır” diye konuştu. 

Sadece spor camiasında Konyaspor'u dillendirmenin yanı sıra tüm şehirde Konyaspor'u yaymak zorunda olduklarını ifade eden Özgökçen, şöyle devam etti:

“Bir şekilde Konyaspor'umuzu herkes sahiplenmek zorundadır. Biz, bunun için buraya geldik. Bu vesileyle Baro başkanlığımızın seçimlerinin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Seçilecek baro başkanı, yönetim kurulu ve diğer listelerdeki arkadaşlarımızın Konyaspor'a desteklerinin süreceğini biliyorum ve arzu ediyorum. Bu noktada alışılmışın dışında Konyaspor'la ilgili çalışmalarımız devam edecektir. Bazen meslek örgütlerinde bazen de başka platformlarda bunları göreceksiniz.”

Özgökçen, transfer çalışmalarıyla ilgili bir soru üzerine yaptığı açıklamada, “Geçen hafta içerisinde 5 arkadaşımız ile sözleşmelerimizi imzaladık. Bunun yanı sıra şu an görüşmeler devam ediyor. Prensibimiz gereği sözleşmeler tamamlanmadan herhangi bir isim açıklaması yapmıyoruz. İnşallah hem yabancı hem de yerli kontenjanlar dikkate alınarak çalışmalarımız sürecektir. Şu an aldığımız arkadaşlar dışında orta saha ve forvete ilişkin transfer çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.   

Kurucu Başkan Süreyya Rıfat Ege’nin isminin 2021-2022 Futbol Sezonuna verilmesiyle ilgili çalışmalar hakkındaki soruya ise Özgökçen, “Yarın Futbol Federasyonu başkanımızla görüşmemiz olacak. İnşallah bu konuyu orada gündeme getireceğiz” şeklinde cevap verdi.  

Bir medya mensubunun “Bayrak As Kampanyası” hakkındaki sorusuna yanıt veren Özgökçen, “Konyaspor'u Konya'da yaşayan herkesle bir şekilde ilişkilendirmek istiyoruz. Bu bugün burada yaptığımız konuşmayla olur, başka zaman bayrak asma kampanyasıyla olur. Bunu ne kadar genele yayarsak, şehrin gündemini ne kadar Konyaspor ile oluşturursak, ülke gündeminde de o kadar yer alırız. Ülke gündeminde yer almamız hem Konya'nın ekonomisine hem sosyal durumuna hem de gençliğine katkısı olacağı inancındayız. Dolayısıyla bayrak kampanyamız ve başka kampanyalarımız olacak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti