Konyaspor Kulübü Başkanı Özgökçen, basından destek istedi

Konyaspor Kulübü Başkanı Özgökçen, basından destek istedi

Konyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Özgökçen, şehrin yöneticileri, iş adamları ve basının vereceği destek ve güçbirliği ile Konyaspor'un daha iyi yerlere geleceğini söyledi

24 Haziran 2021 - 14:55

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen ve yönetim kurulu üyeleri, Konya’daki yerel ve ulusal medya temsilcileriyle tanışma toplantısında bir araya geldi.

Kayacık Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda, 5 Haziran’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da göreve geldiklerini ve 20 günlük bir süreci geride bıraktıklarını belirten Özgökçen, “Göreve geldiğimiz Olağanüstü Genel Kurul sonrasında yaptığımız ilk açıklamamızda camiamızın birlik beraberliğini en üst düzeyde tutacağımızı ifade etmiştik. Bu doğrultuda şehrin yöneticileri ile görüşmelere başladık. Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve merkez ilçe belediye başkanlarımız ile görüşmelerimizi tamamladık. Sonrasında Ticaret ve Sanayi Odalarımız, Ticaret Borsamız ile bir araya geldik. Basına yansımayan bölümlerde ise sanayicilerimizi ve iş adamlarımızı ziyaretlere başladık. Bu ziyaretleri gerçekleştirdikten sonra birlik beraberlik noktasında şehrimizde yeniden bir hava oluştuğu kanaatindeyiz. İnşallah bunu aynı şekilde devam ettirebilirsek 100. yılımıza 1 kala Konyaspor’umuzu daha değerli bir marka düzeyine taşıyabiliriz. Amacımız bu ve bu noktada herkesin olduğu gibi siz basının da desteğine ihtiyacımız var” dedi.

“Başından beri söylediğimiz gibi iyi niyetli olalım ve Konyaspor’umuza nasıl katkı sağlayabiliriz onu tartışalım” diyen Özgökçen, “Mutlaka ki her şeyi doğru yapacak değiliz. Yanlışlarımız da olacaktır. Basın olarak sizler bizleri uyaracak ve yapıcı eleştirilerde bulunacaksınız. Bizler de bunları değerlendireceğiz. Sonucunda da bir yönetim kurulu var ve nihai kararı da o yönetim verecektir. Bunun tüm sorumluluğu da bizlere aittir. Bu noktada mesleğimiz olan hukukun dilinden konuşacak olursak yapıcı eleştiriler istiyoruz. Görev dağılımını yaptıktan sonra yönetimde yer alan ve kendi alanlarında önemli işlerde bulunan arkadaşlarımız inanır mısınız kendi iş yerlerine gitmediler ve 20 günlük süreçte Konyaspor’umuz için ne yapabiliriz bunun çalışmasını yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. Futbol komitesindeki arkadaşlarımız transfer çalışmalarına devam ediyorlar. Reklam ve sponsorluklar ile ilgili arkadaşlarımız Konyaspor’umuza maddi açıdan nasıl kazanç getirebiliriz onun çalışmasını yapıyorlar. İdari ve Mali açıdan da arkadaşlarımızın kulüple alakalı değerlendirmelerini sürdürüyor. Bu doğrultuda verilen tüm görevler en iyi şekilde gerçekleşmesi adına yerine getirilmeye çalışılıyor. Biz de elimizden gelen en iyi şekilde bunlara nezaret ediyor ve çalışıyoruz” diye konuştu.

Özgökçen, sanayicilerle Konyaspor’a destek konusunda görüşmelere başladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu görüşmeler bizim beklentilerimizden daha iyi şekilde devam ediyor. Konya büyük bir şehir. Biz bu şehrin gücünü birleştirirsek bunu sadece futbol ve spor camiası olarak söylemiyorum, Konya inanın her yerde başarılı olur. Zaten başarılıyız ama bunu daha da üst düzeylere taşıyabiliriz. Bu noktada çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah basınımızın da vereceği destekle, katkı ve yapıcı eleştiri ile biz hem Konya’yı hem de Konyaspor’u daha iyi yerlere taşırız. Sportif başarı da bu birleşmeye katılırsa daha güzel olur. Bizim en çok önem verdiğimiz konularda bir tanesi de alt yapı. Bu konuda çalışmalarımız var. Çünkü alt yapı olmadan yüksek meblağlarla bu kulüpleri ayakta tutmak zor olur.”

Özgökçen, toplantının soru-cevap bölümünde transferle ilgili bir soru üzerine “Kulübümüzün 90 milyon TL'lik maliyeti var. Bunlar şu anki futbolcularımızın giderleri. Bizim transfere ayırdığımız para ise 25 milyon TL civarında. Malum kulübümüzün durumu ortada" cevabını verdi. Fatih Özgökçen, geçmiş yönetimle alakalı olarak ise, “Başkan Hilmi Kulluk ve ekibinin Konyaspor'a hizmetleri çok fazladır. Verdiği desteği biliyorum. Emanet paralarını bile talep etmediler şu an için. Konyaspor'a olan katkılarını kimse inkâr edemez" ifadelerini kullandı.

Yayıncı kuruluşun ödemeleriyle ilgili sorunlar yaşandığını, Konyaspor’a sadece futbol branşı olarak bakılmaması gerektiğini ifade eden Özgökçen, diğer branşlara da destek sağlanacağını, yeni tesis çalışmalarının sürdüğünü, altyapının Kayacık Tesislerine taşınacağını söyledi. Sponsorluklarla ilgili önemli mesafeler kat edildiğini, yeni gelir kaynakları için sanayicilerle görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Özgökçen, basketbolda takımını bir üst lige çıkarmak için tüm ekibin seferber olacağını, 1922 Konyaspor’un da gelecek sezon çok daha fazla genç oyuncuyu bünyesinde bulundurarak yoluna devam edeceğini ifade etti.

Kulübün borcunun 310-320 milyon civarında olduğunu ifade eden Özgökçen “Genel kurulda borç 242 milyon olarak açıklanmıştı ama o dönemde faiz hesaplamasının yapılması mümkün olmuyor. Aynı şey biz devrederken de olabilir. İnşallah borçsuz ya da kulübün borcunu azaltarak devrederiz ama dediğim gibi bazı hesaplamalar devir sonrasına kalıyor. Çünkü faizler işliyor” ifadelerini kullandı.

Yeni sezonda taraftarı maçlarda görmek istediklerini vurgulayan Özgökçen, “Kombinelerde fiyat çalışmalarımız devam ediyor. Ama çok düşük olmayacak fiyatlar. Sonuçta Konyaspor bu şehrin markasıdır" diye konuştu.

Tatlıcak Tesislerindeki arazinin satışının bugünlerde gerçekleşeceğini bildiren Özgökçen, satışın ihale yolu ile şeffaf bir şekilde yapılacağını sözlerine ekledi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı