Konyaspor, kısa film ile "Evde Kal" çağrısı yaptı

Konyaspor, kısa film ile "Evde Kal" çağrısı yaptı

Konyaspor Kulübü, koronavirüs salgınına karşı tedbirlere dikkat çeken bir kısa film çekti. Kısa filmde, "Evde Kal" çağrısı yapıldı.

09 Nisan 2020 - 17:11 - Güncelleme: 09 Nisan 2020 - 17:54

Konyaspor Kulübü'nün sosyal medya hesaplarından "YenidenBuluşacağız" ve "SabretTürkiyem" etiketleriyle paylaştığı filmde, Hz. Mevlana'nın "Ümitsizlikten sonrа nice ümitler, kаrаnlıklаrın sonundа nice güneşler vаr" sözüne yer verildi.

Mevlana Meydanı'ndan başlayan görüntülerde, şehrin boş sokakları, boş kalan tren garı, Kültürpark, tarihi Meram Köprüsü, okul bahçesi, oyun parkları, Büyükşehir Stadyumuna yer verilerek, "Hepimiz bu şehrin sesini çok özledik. Fakat biliyoruz bir gün, yeniden dolduracağız Pir'in sevgi dolu bahçesini. Huzuru yeniden yaşayacağız. Yeniden paylaşacağız şehrin tarih kokan sokaklarını. Hasretle adımlayacağız. Yeniden kavuşacağız sevdiklerimize. Yolcu edeceğiz dualarla, umutla. Yeniden şehrin kalbine varacağız. Hayatı yeniden tadacağız. Aşk ile süsleyeceğiz zamanı. Yeniden. Yeniden zil çalacak. Cıvıltılarını duyacağız koşuşturan çocukların. Omuz omuza marşlar söyleyeceğiz yeniden. Sevinçle sarılacağız birbirimize. Gün gelecek #YenidenBuluşacağız" sözleriyle seslendiriliyor.

Filmin son sahnesinde ise "O güzel günlere kadar evde kal. Özlediğimiz sesleri yeniden duyabilmek için, sevdiklerin için, kendin için, şehrin ve ülken için... Sabret Türkiye. Elbet #YenidenBuluşacağız." ifadeleri kullanılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
Büyükşehir'den psikolojik destek
Büyükşehir'den psikolojik destek