Konyaspor, Hilmi Kulluk’la devam

Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam

Konyaspor, bugün gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul'da tek listeyle seçime gitti ve mevcut Başkan Hilmi Kulluk yeniden başkan seçildi

07 Ağustos 2020 - 20:22

Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk, bugün yapılan genel kurulda yeniden başkanlığa seçildi.

Konyaspor'un Olagan Genel Kurulu, Selçuklu Kongre Merkezi'nde yapıldı. Tek listeyle gidilen genel kurulda açık oylama yapıldı. Ve mevcut Başkan Hilmi Kulluk, delegelerin tamamının oyunu alarak, yeniden Konyaspor Kulübü'nün başkanı oldu.

HERKESİN DESTEK VERMESİ LAZIM

Başkan Kulluk, kongrede yaptığı konuşmada, mali sorunlara da değinerek, Konyalı sanayici ve iş adamlarından destek istedi.

Bundan sonra taraftarla iç içe olacaklarını vurgulayan Kulluk, "Bu yıl ayın belli günlerinde daha önceden rezarvasyon yapılarak, yöneticilerimizden bir kişinin olacağı bir toplantı yapmayı ve taraftarlarımızı dinlemeyi istiyoruz. Biz taraftarla iç içe olmak istiyoruz. Konyaspor'un marka değerini yükseltecek insanlara ihtiyacımız var. Konyaspor Kulübü bizim zamanımızda Sayın Bakanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Karatay Belediye Başkanımızın da desteğiyle 20 milyon liralık sponsorluk anlaşmasını 1 yıllık olma şartıyla yaptı. Borç yapılandırmasında devletimizin kulüplere büyük desteği oldu. Şu ana kadar gecikmiş bir yapılandırma borcumuz yoktur. Geçen sene transfer limitimiz 83 milyon lira civarındaydı. Bu yıl 77.7 milyon lira olarak belirlendi. Bunu yüzde 15 oranında aşabiliriz. Bugün yönetimimizin 17 milyon liranın üzerinde kulüpten alacağı var. Kulüp tarihine bir bakın böyle bir durum var mı? Konyaspor'a herkesin destek vermesi lazım. Özellikle sanayicilerimizden, abilerimizden reklam vermelerini istiyoruz. Konya'dan istediğim şu: Gelin hep bareber takıma sahip çıkalım. Bakanlık, belediye ve yönetim elinden gelenin fazlasını yapıyor. Buna inanın. Ancak herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. Store'lardan alışveriş yapmamız gerekiyor. Konyaspor Store'a yatırdığımız parayı misliyle geri aldık. Kimin neye ihtiyacı varsa store buna cevap veriyor. Bize destek verin, biz de sizi mahcup etmeyelim" dedi.

Hilmi Kulluk yönetim kurulu listesinde 9 yeni isme yer verdi. 

Kulluk’un listesinde şu isimler yer aldı:

Hilmi Kulluk, Ekrem Coşkun, Bünyamin Yakup Sarıtaş, Mehmet Güven Öten, Kani Uğur Öncan, Muhammed Zahir Renklibay, Ali Kemal Işıkçeviren, Vahdi Karacaoğlu, Cengiz Yönet, Muammer Akın, Mehmet Akcan, Mehmet Orhan, Nuh Kaygısız, Hakan Faydasıçok, Gökhan Çelik.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı