Konyaspor, genel kurula gidiyor

Konyaspor, genel kurula gidiyor

Konyaspor Kulübü, 12 Haziran Çarşamba günü genel kurulunu gerçekleştirecek. Tek listeyle gidilmesi beklenen genel kurulda takımın resmen şirketleşmesi de delegelerin onayına sunulacak

10 Haziran 2019 - 11:55

Konyaspor Kulübü, Olağanüstü Genel Kurul'a gidiyor. Konyaspor'da Olağanüstü Genel Kurul toplantısı çoğunluk sağlanması halinde 12 Haziran 2019 Çarşamba günü Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapılacak. 540 delegenin oy kullanabileceği genel kurula tek listeyle gidilmesi bekleniyor.

Genel Kurul'da Hilmi Kulluk yönetimi, tüzük değişiklikleri ile birlikte yönetim olarak da güven tazeleyecek. Başkan Kulluk’un mevcut yönetimden birçok isimle yola devam etmeyeceği öğrenildi. Yönetimi 14 kişiye düşürmeyi planlayan Kulluk, yeni yönetimde düşündüğü isimlerle de görüşmelerini sürdürüyor. Listesini büyük ölçü de şekillendiren Başkan Kulluk’un Çarşamba gününe kadar listeyi netleştirmesi bekleniyor.

Genel kurulda, kulübün işleyişi adına birçok tüzük değişikliği de yapılacak. Ayrıca borç miktarı da kamuoyuna resmen açıklanacak.

Öte yandan genel kurulda futbol takımı da resmen şirketleşecek. Yönetim, şirketleşme adına delegelerden onay istenecek. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise ikinci toplantı 20 Haziran 2019 Perşembe günü aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasta sayısı en fazla artan iller arasında yine üçüncüyüz
Hasta sayısı en fazla artan iller arasında yine üçüncüyüz
Kırım'da 380 yıllık camide ezan sesi yankılanacak
Kırım'da 380 yıllık camide ezan sesi yankılanacak