Konyaspor’dan üyelerine genel kurul duyurusu

Konyaspor'dan üyelerine genel kurul duyurusu

Konyaspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, Mayıs ayında yapılması planlanan Olağan Genel Kurulun, koronavirüs tedbirleri ve Yeni Koronavirüs (Covid-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal hayata etkilerinin azaltılması hakkında kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına dair Kanun’a göre 31 Temmuz tarihine kadar ertelendiği bildirildi

01 Mayıs 2020 - 15:34

Konyaspor Kulübü, Mayıs ayında yapılması planan ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen Olağan Genel Kurul ile ilgili açıklama yaptı.

Konyaspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden konu ile ilgili yapılan açıklama ve ilanda şu ifadelere yer verildi:

"Bilindiği üzere tüzüğümüz gereği Olağan Genel Kurulumuz 2020 Mayıs ayı içinde yapılacaktı. Ancak  Covid-19 salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığımızca kamuoyuna duyurulan tedbirler kapsamında dernek genel kurulları ertelenmiştir.

Konu hakkında kulübümüzün yayınladığı İlan aşağıdadır.

İ L A N

Tüzüğümüz gereği 2020 Mayıs ayı içerisinde yapılması gereken Olağan Genel Kurulumuz, Türkiye genelinde koronavirüs (Covid-19) salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında, 17.04.2020 tarihinde 31102 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7244 sayılı Yeni Koronavirüs (Covid-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal hayata etkilerinin azaltılması hakkında kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına dair Kanun’un 2. maddesi uyarınca 31.07.2020 tarihine kadar ertelenmiştir. 

Süre, İçişleri Bakanınca üç aya kadar uzatılabilecek ve ertelenen dernek genel kurulları, ertelemenin sona erdiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde yapılacaktır.  

Yapılan düzenleme doğrultusunda, Derneğimizin 2020 Yılı Mayıs ayı içerisinde yapılması gereken Olağan Genel Kurul Toplantısı 2020 Yılı Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilmek üzere ertelenmiştir. 

Ancak, İçişleri Bakanı tarafından sürenin uzatılması ya da yeni bir düzenleme yapılması halinde, toplantı tarihinde tekrar değişiklik yapılabilecektir.

Konuyla ilgili her türlü gelişme hakkında siz değerli genel kurul üyelerimize bilgi verilecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Toplam vakaların yüzde 80'i iyileşti"
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi