Konyaspor’da koronavirüs ayrılığı

Konyaspor'da koronavirüs ayrılığı

Ara transfer döneminde Konyaspor'un kadrosuna katılan Robert Mak, koronavirüs nedeniyle ailesinin yanında olmak istediğini belirttiği kulüp yönetimi ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti

30 Mart 2020 - 16:50

Konyaspor, ara transfer döneminde kadrosuna Zenit’ten dahil ettiği Robert Mak’ın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle bireysel çalışmalarına Konya’da devam eden Robert Mak, ailesi için endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini yönetim kuruluna bildirerek böyle bir karar aldığını söyledi. 

Robert Mak, Süper Lig’in yeniden başlama tarihiyle ilgili belirsizliğin bu kararı almasında önemli rol oynadığını ifade ederek, talebin ‘insani açıdan’ değerlendirilmesini ve sözleşmenin feshi konusunda yönetim kurulunun kendisine yardımcı olmasını istedi.

Konyaspor Yönetim Kurulu ise dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, bu dönemde aklı sürekli ailesinde olan futbolcuları belli bir hedefe motive etmenin daha da zorlaştığını değerlendirerek, Robert Mak’ın sözleşmesini feshetme talebini kabul etti. 

Robert Mak’a Konyaspor'a verdiği katkılar için teşekkür eden yönetim, bundan sonraki futbol yaşantısında başarı, sağlık ve mutluluk temennisinde bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
Büyükşehir'den psikolojik destek
Büyükşehir'den psikolojik destek