"Konyalıların desteğini her zaman yanımda hissediyorum"

"Konyalıların desteğini her zaman yanımda hissediyorum"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya’daki evinde gazetecileri ağırladı. AK Parti’den ayrılma nedenlerini ve parti kurma çalışmalarını anlatan Davutoğlu, Konyalıların desteğini her zaman yanında hissettiğini kaydetti.

09 Mart 2020 - 20:16

İktidarın söylemlerine rağmen Konya’dan yanlış bir tutum görmediğini, bir tek kişinin bile "Senin yüzünden şu işler böyle oldu" şeklinde yakasına yapışmadığını ifade eden Davutoğlu, "Ben sokaktaki hemşerilerime sadece teşekkür borçluyum. Konya’nın siyasi elitine gelince, insanı ilişkilerimizi korumalıyız. Benim gördüğüm öyle bir korku atmosferi var ki anlatmanın izahı yok. Yalnız olduğumuzda hürmette kusur etmeyen, hatta yazdığınız her şey doğru diyen, manifestonunuz altına imzamı atayım diyen kişiler şu anda AK Parti’de üst düzey yönetici oldular. Bunları söyledikten sonra aynı kişilerle karşılaştığınızda selam vermekten çekiniyorsa, burada bir siyasetten çok öte bir problem vardır demektir. Önceleri benim yanımdan ayrılmayanların şimdi bayram ziyaretine bile gelmekten çekincelerinin izahı olamaz" dedi.

Siyasi parti olarak Türkiye’deki kutuplaşma ortamını değiştireceklerini vurgulayan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Başbakanlık dönemimde benimle birlikte olup şimdi benimle birlikte olunmuyorsa burada takiye kültürü vardır. FETÖ denilen hain çetenin bu millete bulaştırdığı en kötü virüs budur. Benim Konya adına üzüldüğümü nezakette kusur ediliyor. Bir densiz Semayı kastederek konuştuğunda tepki verdim. Pensilkonya denildiğinde tepki verdim. Bakanların gelmesi olayına ben çok sevinirim. Erbakan hocamız, hepimizden daha çok Konyalıdır. Ben bu topraklarda doğmuş, Türkiye’nin seçilmiş son başbakanıyım. Ben Konya’da hiçbir yere kendi ismimin yazılmasını istemedim. 4 yıl boyunca en ağır hakaretlerde bulunanlara rağmen Türkiye’nin neresine gittiysem nezaket gördüm. Bu tablo değişecek. Kimse bu devran böyle gidecek diye düşünmesin, kimse nezaketsizlik yapmasın. Bu devran değişecek. Bir ülkede yolsuzluk bu kadar normalleşmişse, hukuksuzluk diz boyu olmuşsa, ortalama gelir asgari ücretin düzeyine inmişse, ülkenin yarısı yoksulluk sınırının altını inmişse bu böyle yürümez. Hamasetle de yürümez. Herkesin de yarını düşünerek davranması lazımdır. Bugünün yanında gelecek de düşünülmedir, bunu için partimizin ismi Gelecek Partisi’dir.

Türkiye Cumhuriyet tarihinin en güzel programı bizim programımızdır. İkincisi insan kaynağıdır. Üçüncüsü de logomuzdur. Partimiz kadrolarında yer alacak kişilerin FETÖ ve PKK ile uzaktan yakından hiçbir ilişkisi bulunmamalı. Ola ki böyle birisi partimize girdi, hemen ihraç edilir. Bunun yanında hakkında akçeli kamu malı şüphelisi bu kapıdan içeri girmeyecek. Üç, ehliyet ve liyakat sahibi olacak. Son olarak da cesur olacak. Gelecek Partisi kuran isimler Türkiye’nin en cesur insanlarıdır. 42 il başkanı atadık. Bunlar hakkında hiçbir şey çıkmadı."

Partisinin açılış programına gelirken karşılamaya gelenlerin bazılarının araçlarına yüksek oranda cezalar geldiğini öğrendiklerini ifade eden Davutoğlu, "Konvoyların bölündüğünü duyduk. Beni karşılamaya gelenlere ve Konya’dan bana destek verenlerin her birini alnından öperim. Konya’nın bu vefasıdır ve bu herkese lazımdır. Ben Konya’ya müteşekkirim. Konya’da miting yapmadım, bir açılış yaptık. Burada insanları çağırmadık, gönüllü olarak geldiler. Konya ovasında böyle bir konvoy tarihinde ilk oluyor. Babayiğit olan aynı konvoyu çıkarsın derim. Belediye park yerlerine boş olduğu halde konvoy araçlarını almadı. Çöp kamyonları da ayrı bir olay tabi. Selçuklu Belediye başkanlığı çöp kamyonu gönderdi. Selçuklu Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından ‘Biz her zamanki gibi çöp toplamaya gelmiştik” diye oradaki halkı çöp gibi takdim ederlerse buna ben edep de demem ahlak da demem. Selçuklu belediyesi bunu izah etmeli ya da bu onların alnını ortasına yazılmış kara bir lekedir. Bunu izah etsinler. O tweet, kendi hemşehrisine çöp demektir. Ben Konyalıyım, Konya’dayım ve herkesle kucaklaşacağım. Konyalıya nezaketsizlik edeni affetmem" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
Büyükşehir'den psikolojik destek
Büyükşehir'den psikolojik destek