Konyalı ve Kazak iş adamları ekonomik işbirliği yapacak

Konyalı ve Kazak iş adamları ekonomik işbirliği yapacak

MÜSİAD Konya Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Türkiye–Kazakistan B2B programında çeşitli sektörlerde 40’ı aşkın Kazakistanlı sanayici ve iş adamı ile Konyalı iş insanları işbirliği görüşmeleri yapacak

30 Eylül 2021 - 13:02

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’nde 4-6 Ekim 2021 tarihleri arasında Türkiye–Kazakistan B2B programı düzenlenecek.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı, inşaat, otomotiv yedek parça, kuyumculuk, mobilya, lojistik, dayanıklı tüketim ve orman ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren 40’ı aşkın Kazakistanlı sanayici ve iş adamının katılacağı programa bütün Konyalı sanayici ve iş adamlarını davet etti. 

Türkiye–Kazakistan B2B programı öncesinde açıklamalarda bulunan Kağnıcı, şunları söyledi:

“2020 yılını, tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve şehirlerimiz açısından da salgının etkilerinin her yönden hissedildiği bir yıl olarak geride bıraktık. Her ülke, salgına karşı ciddi mücadeleler verdi. Sınırlar kapatıldı, uçuşlar iptal edildi. Hayatın normale dönmesi için büyük çaba sarf edildi. Tedbirler nedeniyle ülke ekonomilerinde ciddi anlamda daralmalar yaşandı.

MÜSİAD Konya olarak bizler de ülkemizin ve şehrimizin önüne koyduğu hedeflere ulaşabilmesi için kollarımızı sıvadık ve çalışmalarımıza hız verdik. İhracatımızı artırmaya ve ekonomimizi daha da canlandıracak birçok iş seyahati düzenleyeceğiz. Aynı zamanda yabancı iş adamlarını da şehrimizde misafir edeceğiz.

Bu kapsamda ilk olarak 40’ı aşkın Kazakistanlı iş adamını Türkiye–Kazakistan B2B programı kapsamında 3 gün boyunca ağırlayacağız. İnşaat, otomotiv yedek parça, kuyumculuk, mobilya, lojistik, dayanıklı tüketim ve orman ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren Kazakistanlı sanayici ve iş adamları katılacak. Programımızın ikinci ve üçüncü gününde ise fabrika ve işyerleri ziyaret edilecek.

Programımız sadece üyelerimize yönelik olmayıp, Kazak iş adamlarıyla çalışmak isteyen ve Kazakistan’a yatırım yapmak isteyen Konyalı sanayici ve iş adamlarını MÜSİAD Konya Şubemize bekliyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti