Konyalı siyasetçi Mehmet Keçeciler anjiyo oldu

Konyalı siyasetçi Mehmet Keçeciler anjiyo oldu

Konya ve Türk siyasetinin mihenk taşlarından devlet adamı Mehmet Keçeciler anjiyo oldu. Ankara Güven Hastanesi'nde başarılı bir operasyon geçiren Keçeciler'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi

15 Mayıs 2020 - 23:01

Anavatan Partisi'nin kurucularından Mehmet Keçeciler (76) Ankara'da anjiyo oldu.

Konya'nın en iyi siyasetçisi olan ve şehre yapılan bir çok yatırımda imzası bulunan devlet adamı Mehmet Keçeciler, uzun yıllar Konya'ya Belediye Başkanı, milletvekili ve bakan olarak hizmet vermişti.

MEHMET KEÇECİLER KİMDİR?

Konya Yüksek İslam Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni 1968 yılında bitirdi. Aynı yıl Kaymakamlık görevine başladı, sırasıyla Ardeşen, Kargı ve Fındıklı İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. Fındıklı Kaymakamı iken İçişleri Bakanlığı'nın açtığı bir imtihanı kazanarak Fransa'ya gitti. Paris Uluslararası Amme İdaresi Enstitüsü ve Üniversite Paris'ten Master derecesi aldı. 12 Eylül Darbesi öncesi MSP Konya Belediye Başkanlığı yaptı. Ünlü Kudüs mitingi nedeniyle Anavatan Partisi Kurucu Üyesi olmasına rağmen Millî Güvenlik Konseyi, XVII. Dönem milletvekilliği adaylığını veto etti. Daha sonra XVIII., XIX. XX. ve XXI. Dönem Konya Milletvekiliği ile Devlet, Bayındırlık ve İskan Bakanlıkları yapmıştır. 

Evli ve 4 Çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor Rize'yi bekliyor
Konyaspor Rize'yi bekliyor
Yunak'ta bir mahalle daha karantinaya alındı
Yunak'ta bir mahalle daha karantinaya alındı