KONYAGİAD’dan Fransa mallarına boykot çağrısı

KONYAGİAD’dan Fransa mallarına boykot çağrısı

KONYAGİAD Başkanı Korkmaz, iş dünyasını ve vatandaşları, Hazreti Peygamber’i hedef alan karikatürleri savunan ve İslam karşıtı açıklamalarla gündeme gelen Fransa’nın mallarını boykot etmeye çağırdı

29 Ekim 2020 - 14:18

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) Başkanı Gülvezir Korkmaz, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a, İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'i (S.A.V) hedef alan karikatürleri savunması ve İslam karşıtı açıklamaları nedeniyle sert tepki gösterdi.

Yaptığı yazılı açıklamada tarih boyunca adı vahşet, sömürge ve zulümle anılan Fransa’da son dönemde ırkçılığın ve İslamofobi’nin adeta hortladığını vurgulayan Korkmaz, “İki cihan güneşi Sevgili Peygamberimize saldırılan sözde karikatürlere ‘fikir özgürlüğü’ kisvesi altında sahip çıkılmasına sessiz kalamayız. Bu tür çirkinlikler İslam'a ve dünyadaki milyarlarca Müslümana karşı açık bir provokasyondur. Fransa Cumhurbaşkanı, kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilen sözde karikatüre sahip çıkarak İslam’a ve onun yüce Peygamberine yönelik kinini ortaya koymuş ve teröre ortak olmuştur. Ancak Macron ve tüm İslam düşmanları şunu iyi bilmelidir ki; bu hastalıklı zihniyetleri yeryüzünden silinmeye mahkumdur” dedi.

FRANSIZ MALLARINI VE KURULUŞLARINI BOYKOTA ÇAĞIRDI

Açıklamasında Batı'da yükselen İslam karşıtlığının bugün artık topyekun bir saldırıya dönüştüğünü ifade eden Korkmaz, tüm Konyalıları Fransız mallarını ve kuruluşlarını boykot etmeye çağırdı. Korkmaz “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunları satın almayın’ çağrısına sonsuz destek veriyoruz. İş dünyamız ve tüm Konyalı vatandaşlarımız bu firmaların ve markaların ne olduğunu çok iyi bilirler. KONYAGİAD olarak yüce dinimize ve Peygamber Efendimize saldıran Fransa’nın Müslümanlara ve ülkemize karşı takındığı bu tavrı protesto ediyor ve Fransız malları ile firmalarını boykot ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı