Konya ulaşımına Şehir Hastanesi revizyonu

Konya ulaşımına Şehir Hastanesi revizyonu

Temeli 2017 yılında atılan ve 2020 Nisan-Mayıs aylarında açılması hedeflenen Konya Şehir Hastanesi’nin ulaşım sorunu için yeni bir adım atıldı. Buna göre, Eski Garajdaki Karatay Otobüs Terminali ve Saman Pazarı Otobüs Hareket Merkezi hastane bölgesine taşınacak

27 Aralık 2019 - 21:35

Konya Şehir Hastanesi’nin hizmete açılmasıyla birlikte şehrin toplu ulaşım noktalarıyla ilgili köklü değişiklikler yapılacağı bildirildi. Yeni düzenleme ile hem raylı sistem araçlarının hem de minibüs ve otobüs gibi toplu ulaşım araçlarının hastaneye ulaşımı sağlanacak.

Yeni Meram'ın haberine göre, Konya Şehir Hastanesi’ne ulaşımın kolaylaştırılması için atılacak ilk adım özellikle çevre ilçelerden ve şehir dışından gelenler için büyük önem arz eden Karatay Otobüs Terminali’nin (Eski Garaj) hastane bölgesine taşınması olacak. Bu sayede vatandaşlar direkt olarak hastaneye ulaşabilecekler.

Konya’da toplu ulaşım araçlarının hareket merkezlerinden olan Saman Pazarı Otobüs Hareket Merkezi Şehir Hastanesi’ne yakın bir bölgede yer alıyor. Yeni çalışmayla birlikte Saman Pazarı Hareket Merkezi’nin de hastaneye daha yakın bir biçimde konumlandırılması planlanıyor.

Diğer yandan son durağı Konya Adliyesi önünde yer alan Adliye tramvay hattı da hastaneye kadar uzatılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti