Konya Tabip Odası Başkanı Karaca istifa etti

Konya Tabip Odası Başkanı Karaca istifa etti

Bir süre önce Genel Başkanı Ali Babacan tarafından DEVA Partisi Konya İl Başkanlığı'na getirilen Dr. Seyit Karaca, 4 yıldır sürdürdüğü Konya Tabip Odası Başkanlığı'ndan istifa etti

02 Temmuz 2020 - 15:43

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, istifa ettiğini açıkladı. Karaca, 4 yıldır sürdürdüğü oda başkanlığı görevini siyasetteki yeni görevi nedeniyle bıraktığını açıkladı.

Herhangi bir hukuki engel bulunmamasına rağmen 22 Haziran 2020 tarihi itibariyle Konya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ettiğini belirten Dr. Karaca, "Meslektaşlarımızı polemik konusu yaptırmamak adına istifa sebebim, tarafıma tevdî edilen bir siyasi parti kurucu il başkanlığı görevidir. Görev yaptığım bu süre içerisinde birlikte çalıştığım kurullardaki tüm meslektaşlarıma, süreçte bizlere destek olan tüm mülkî amirlerimize, kamu ve sivil toplum kuruluşları yönetici ve çalışanlarına, yerel yöneticilerimize, siyasetçilerimize, oda çalışanlarına, her zaman sorunlarımızı duyurmamıza aracılık eden tüm basın kuruluşlarımıza şükranlarımı sunarım. Bu süreçte her türlü dikkat ve gayretime rağmen beşerî ilişkilerde kırdığım, üzdüğüm ve hak oluşturacak bir problem yaşadığım arkadaşlarım, meslektaşlarım olmuşsa haklarını helal etmelerini diliyorum. Şahsen, tüm taraflara varsa hakkımı helal ediyorum" dedi.

Bundan sonra siyasi faaliyetlere ağırlık vererek, kurucu il başkanı olduğu Demokrasi ve Atılım Partisi'nde çalışmalarına devam edeceğini ifade eden Karaca, "Bugüne kadar Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği şekliyle ve tarafıma tevdî edilen tüm görevlerde olduğu gibi, insanı merkez edinen, uzlaşmacı, çalışkan, liyakate önem veren, ekip çalışmasını ön plana çıkaran bir çalışma modeliyle hemşehrilerimize hizmet için yola çıktığımızı bilvesîle ifade etmek istiyorum. İşimiz laf üretmek değil, laf üretenlere cevap yetiştirmek hiç değil… İş üretmek, iş üreten kim olursa olsun destek olmak, doğruları söylemek ve yanlışlara karşı da doğruları ortaya koyarak görevimizi hakkıyla yapmaya çalışmak olacaktır. Çünkü Konya’mız başta olmak üzere bu ülke ve bu Millet güzel şeyleri hak ediyor" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı