Konya Spor Lisesi yeni şampiyonları bekliyor

Konya Spor Lisesi yeni şampiyonları bekliyor

Konya Spor Lisesi'nin 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı yetenek sınavına başvuruları devam ediyor. Okul Müdürü Dudu, BESYO'da okumak isteyen ve spora gönül veren gençlere çağrıda bulundu

30 Haziran 2021 - 17:44 - Güncelleme: 30 Haziran 2021 - 17:56

Konya Spor Lisesi Yetenek Sınavına başvurular devam ediyor. Yetenek Sınavına bu yıl 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 8. sınıfı bitiren öğrenciler başvuru yapabilecek.

Konu hakkında bilgi veren Konya Spor Lisesi Müdürü Veysel Dudu, başvuruların 04 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edeceğini, yetenek sınavına başvurmak isteyen öğrencilerin bu tarihe kadar bizzat okula gelerek veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerini belirtti. Posta yoluyla başvuracak adayların en geç 04 Temmuz 2021 tarihine kadar okula ulaşacak şekilde başvuru yapmaları gerektiğini hatırlatan Dudu, öğrencilerin yüzde 70 Yetenek Sınavı, yüzde 30 Ortaokul Başarı Puanının ortalaması ile kayıt hakkı kazanabileceğini söyledi.

Başvuru için gerekli belgelerin neler olduğunun okul sitesinden veya okul aranarak öğrenilebileceğini ifade eden Dudu, "Bu yıl Konya Spor Lisesine her yıl olduğu gibi 90 öğrenci alınacak. Yetenek Sınavının 05 Temmuz - 14 Temmuz 2021 tarihleri arasında Selçuklu Anadolu Lisesi Spor Salonunda yapılacak. Spora ilgisi ve yeteneği olan, kendisini bir spor dalında geliştirmek, üniversitelerin BESYO bölümünde okumak isteyen ve spora gönül veren tüm öğrencilerimizi Konya Spor Lisesine bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor