Konya Şeker’in genel kurulunda tarih bir kez daha değişti

Konya Şeker'in genel kurulunda tarih bir kez daha değişti

Pankobirlik Genel Başkanı Konuk, başkanlığını devredeceği Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin genel kurul tarihinin Konyaspor'un maçları ve Covid-19 tedbirleri nedeniyle yeniden değiştiğini söyledi

08 Ekim 2021 - 21:09

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin ertelenen genel kurulunun 27 Ekim 2021 Çarşamba günü yapılacağını açıkladı.

Daha önce Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumunda 29 Ekim'de yapılacağı duyurulan kongrenin, Covid-19 tedbirleri ve Konyaspor'un 23-30 Ekim tarihlerinde oynayacağı maçlar nedeniyle belirlenen tarihte yapılamayacağı için 27 Ekim'e alındığını dile getiren Konuk, "Yiğit çoban kurdun nasibini keser. Biz 46 bin kişilik yiğitler ordusuyuz. Bir yiğit gider, bir yiğit gelir. Bu kurum malını kurda kuşa kaptırmaz. Emaneti teslim edeceğimiz neferleri belirlemek üzere 27 Ekim 2021 Çarşamba Günü Konya Şeker Bahçesinde Genel Kurulumuz için buluşacağız" dedi.

Ülke tarımının lokomotifi Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin ortakları olarak 27 Ekim 2021 Çarşamba günü 67 yıldır olduğu gibi Konya Şeker’in bahçesinde Genel Kurulumuz için buluşacağız.

Konuk, kişisel internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumunda yapmayı planladığımız genel kurulumuzu maalesef Konyaspor’umuzun 23-30 Ekim tarihlerinde kendi evinde yapacağı peş peşe iki maç ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun Covid-19 Tedbirleri Talimatnamesi izin vermediği için planladığımız yerde yapamıyor, 67 yıldır bizi hep ileriye taşıyan kararları aldığımız, yabancısı olmadığımız, yabancılık çekmeyeceğimiz evimizde yapıyoruz.

Konya’nın dört bir tarafından gelip hem hasret gidereceğiz hem de teslim edeceğimiz emaneti kimin taşıyacağına sandıkta karar vereceğiz.

Sandıktan çıkacak iradenin ilanı için önümüzde 19 kıymetli gün vardır. Biliyorum, tarlada işin yoğun olduğu günlerdeyiz. Bir yandan pancarlarımızı söküyor, öte yandan önümüzdeki yıla toprağı hazırlıyoruz. Elimiz, işimiz ile meşgul.  Bu 19 günde her ortağımızdan ricam bedenleri tarlada bulunsa da, zihinleri genel kurulda teslim edecekleri emanetin ehlini düşünmekle, adayları ölçüp tartmakla meşgul olsun. Çünkü bu 19 günde 4 senenin yani 4 ekim, dikim ve hasat yılının kararını vereceğiz. Önümüzdeki 1.460 günü ekip biçerken nasıl geçireceğimizi sandığa atacağımız pusulalar şekillendirecek. Teslim edeceğimiz emanet başkanlık unvanından ibaret olmayacak. 46 tane üretim tesisini, Türkiye’nin en genç ve en itibarlı markasını, tarladaki, ahırdaki işimizi, ticaretini yaptığımız mallarımızı, paramızı, pulumuzu emanet edeceğiz. İşin aslı biz bu genel kurulda vereceğimiz karar ile hepimiz kendi cüzdanımızı seçeceğimiz heyete teslim edeceğiz. O nedenle hepimizin bu 19 gündeki mükellefiyeti, 4 sene boyunca cüzdanımızı kime emanet edeceğimize karar verirken ehliyeti, becerisi kadar emanet ehli olup olmadığına da bakmaktır.

Bu 19 günde 46 bin kişilik bu ailenin her ferdinin ortak mükellefiyeti tarlada bedenen, emaneti ehline teslim etmek için de zihnen yorulmaktır.

Yiğit çoban kurdun nasibini keser. 70 yıldır kurda mal kaptırmamız yiğit çoban bulmadaki maharetimizdendir. Biz 46 bin kişilik yiğitler ordusuyuz. Bir yiğit gider, bir yiğit gelir. Aile meclisimiz bir yiğide gel der, bir yiğide bekle der, emaneti ehline teslim eder.  Bu kurum, malını, işini, aşını kurda kuşa kaptırmaz.

İnşallah hepimiz 19 gün yorulacağız ve doğrusunu bulacağız. Önümüzdeki 4 yılı da huzurla, işimiz ve aşımız için kaygılanmadan geçireceğiz.

27 Ekim 2021 Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz Genel Kurulumuzun başta üretici ortaklarımıza, kurumumuza, ülkemize hayırlı olmasını, hayırlar getirmesini temenni ediyor, emaneti teslim alacak arkadaşlarımızı Rabbimin mahcup etmemesini diliyorum."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı