Konya Şeker’den kan bağışı

Konya Şeker'den kan bağışı

Konya Şeker'de yüksek katılımlı kan bağışı kampanyası yapıldı. Kampanyaya 10 kez katılan 55 personele bronz, 25 kez katılan 18 çalışana gümüş madalya verildi

17 Temmuz 2019 - 11:40

Konya Şeker Fabrikası personeli, her yıl geleneksel hale getirdiği kan bağışı kampanyasının karşılığını ödülle aldı. Kızılay Kan Merkezi, 2007 yılından beri düzenli olarak kan bağışında bulunan Konya Şeker'i gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirdi.

Kan bağışına katılarak, Konya Şeker'in bir duruş ve tavrı olduğunu, bu duruş ve tavrın sadece ekonomik alanla sınırlı kalmayıp iktisadi ve sosyal hayatta halka katkı sağladığını dile getiren 25. ve 26. Dönem Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, bu katkılarının devam edeceğini söyledi.

“KAN BAĞIŞIYLA ŞİFA BEKLEYEN HASTALARA UMUT OLUYORUZ”

Konuk, "Konya Şeker ailesinin gerek organ bağışı, gerekse kan bağışı kampanyası vesilesiyle sergilediği hassasiyet ve her arkadaşımızın gönülden katılımı, bu ailenin ülkeye ve bu ülkenin insanına gösterdiği sevgisinin işaretidir. Konya Şeker olarak sosyal hayatta da, sosyal sorumluluk projelerimizde de sergilediğimiz tavrımız, sosyal sorumluluk projelerimize de damga vuran anlayıştır. Ağaçlandırma bunlardan sadece biridir. Organ bağışı, eğitim bunlardan bazılarıdır. Kan bağışı da aynı duruşun ve tavrın bir sonucudur. Bu ailenin en büyük özelliği, sorunlara duyarlı olmak ve çözümüne katkıda bulunmaktır. Kan bağışı aslında ihtiyacı olan bir insana el uzatmaktır, ihtiyacı olanın yardım çağrısını duymak, hatta çağrı gelmeden ihtiyacı olan olabilir diyerek tedbiri baştan almaktır, ihtiyaç anında ise çaresizliğin çaresi olmaktır, milletimizin derdine derman olmaktır. Bu bilincimizi hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz” dedi.

KONYA ŞEKER, BİRÇOK ALANDA ADINDAN SÖZ ETTİRMEYİ BAŞARIYOR

“Türkiye Nüfusu Kadar Ağaç” projesiyle Konya Ovasında 19 milyonun üzerinde ağacı toprakla buluşturan Konya Şeker, “Üretene Sağlık” projesiyle de köylerde sağlık taraması gerçekleştirdi, “Organ Bağışı Kampanyası" ile de Türkiye’de kurumsal olarak en yüksek bağışçı katılım oranına ulaştı. Bundan dolayı da Sağlık Bakanlığı tarafından “Sosyal Sorumluluklarını Yerine Getiren Kurum” sertifikası ile ödüllendirilen Konya Şeker, sağlık alanındaki bir başka sosyal sorumluk projesi olan “Kan Bağışı” kampanyasına da devam ediyor. Konya Şeker'in Kan Bağışı Kampanyalarına Konya, Meram, Çumra, Karapınar, Seydibey, Altınekin, Bozkır ve Cihanbeyli Kampüslerindeki tesislerde çalışanlar katıldı.

Kan bağışı kampanyasında 10 kez kan veren çalışanlara bronz, 25 kez kan veren Konya Şeker çalışanlarına gümüş madalya verildi. Programda, Panagro Et Süt Entegre Tesislerine, kurumsal olarak Kan Bağışı Kampanyasına vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür beratı da verildi. Konya Şeker’in merkez ve diğer yerleşkelerinde kampanyanın başlangıcından bu yana 3 bin 998 ünite kan bağışında bulunuldu. 

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Ahırlı ve Yalıhüyük, AK Parti ilçe başkanını seçti
Ahırlı ve Yalıhüyük, AK Parti ilçe başkanını seçti