Konya Şehir Hastanesi yarın hizmete başlıyor

Konya Şehir Hastanesi yarın hizmete başlıyor

Konya Şehir Hastanesi'nin kentte artan koronavirüs vakalarına hizmet verebilmek için yarından itibaren hizmet vermeye başlayacağı bildirildi

05 Ağustos 2020 - 00:50

Konya'da artan koronavirüs vakalarının ardından şehir merkezindeki hastaneler doldu. Günlük vaka sayılarının 200'ler civarında seyrettiği kentte, Konya Şehir Hastanesi'nin yarından itibaren hasta kabulüne başlayacağı öğrenildi.

Konya Şehir Hastanesi'nde daha önce yapılan küçük çaplı simülasyon çalışmalarının ardından, taşınma işlemleriyle birlikte eksiklerin önemli bir kısmı tamamlandı. Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla beraber Konya’daki diğer hastanelerin de yükünün azaltılması planlanıyor.

DİĞER HASTANELERİN YÜKÜ AZALACAK

Konuya ilişkin Sözcü Gazetesi'nden Müslüm Evci'ye konuşan Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, “Tüm bölümleri hazır hale getirilen ve teknik cihazları tamamlanan 1250 yatak kapasiteli hastanenin, ilk etapta 862 yataklı kısmı hizmete açılacak. Şehir Hastanemizin açılışını erken bir tarihe aldığımız gibi bir durum yok. Kontrollerimizi tamamladık. Prosedüre uygun bir şekilde Şehir Hastanemizdeki poliklinikleri bir aksilik çıkmazsa yarın hizmete açıyoruz. Şehir Hastanemizin açılması ile birlikte diğer hastanelerimizdeki yük azalacak” dedi.

BAKAN KOCA UYARMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 31 Temmuz günü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Konya'nın hasta sayısı artan iller arasında olduğunu belirtmişti. Bakan Koca, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı: “Son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan şehirler: İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır. 27 şehirde ise son üç günde yeni ağır hastamız olmadı. Zatürreli hasta oranımızda düşüş, yeni tanı konan hasta sayımızda artış eğilimi var”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı