Konya sanayisinde çalışanlara Covid-19 testi yapılıyor

Konya sanayisinde çalışanlara Covid-19 testi yapılıyor

KSO Başkanı Kütükcü, sanayi çalışanlarına yönelik Covid-19 antikor tarama testlerinin bugün itibariyle başladığını söyledi

16 Haziran 2020 - 13:35

Konya'da sanayi işletmelerinde çalışanlara yönelik yapılması planlanan Covid-19 antikor testi yapılmaya başlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle, Konya Sanayi Odası’nın (KSO) koordinasyonunda yapılmaya başlanan tarama testlerinin işletmelere gidilerek, çalışanlardan yerinde numune almak suretiyle gerçekleştirildiğini anlatan KSO Başkanı Memiş Kütükcü, taleplerin oda tarafından oluşturulan pandemi.kso.org.tr adresinden toplandığını söyledi.

Dünya ekonomilerinde büyük şoklara neden olan salgının Türkiye ekonomisinde de hasarlar açtığını ifade eden Kütükcü, "Ülkemizin salgının ilk gününden bu yana, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gösterdiği üretim kararlılığı mutlaka devam etmelidir. Ancak üretirken de hem işverenlerimizin hem de çalışanlarımızın sağlığını korumak, güvenli üretimi öncelemek zorundayız. 1 Haziran itibariyle ülkemizde başlayan yeni normal döneminde, Konyamızda sanayi üretiminin güvenle devamı için bugün itibariyle tarama testlerine başladık. Odamızın koordinasyonunda yürütülecek olan süreç, işverenlerimizin talepleri doğrultusunda devam edecek. Test yapılan çalışanlardan hiçbir ücret talep edilmeyecek. Çalışanlarına test yaptırmak isteyen işverenlerimiz, pandemi.kso.org.tr adresindeki formu doldurarak, taleplerini Odamıza iletebilirler” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da durmak yok
Konyaspor'da durmak yok
Motorine bu gece yarısından itibaren zam geliyor
Motorine bu gece yarısından itibaren zam geliyor