Konya ile Ankara arasında dostluk köprüsü kurdular

Konya ile Ankara arasında dostluk köprüsü kurdular

Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şubesi, Ankara Keçiören Özel Kumru Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 30 zihinsel engelli bireyi misafir etti

28 Ekim 2021 - 17:53

Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şubesi’nin davetlisi olarak Konya’ya gelen Ankara Keçiören Özel Kumru Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 30 zihinsel yetersiz engelli birey, görme engelli bireyler ile harika bir dostluk köprüsü oluşturdu.

Çok kıt imkanlar ile üyelerine hizmet verme gayreti içerisinde olan Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şubesi Başkanı Mehmet Ali Şahin, amaçlarının görme engelli arkadaşları ile diğer engelli bireyleri bir araya getirerek gönül bağı oluşturmak olduğunu ifade ederken, “Görme engelli olan bizler ile zihinsel yetersiz engelli olan kardeşlerimiz çok güzel bir gün geçirmenin huzurunu yaşadık. Her ne kadar engelli bir birey olsak da gönül gözümüz ile oluşturduğumuz birliktelik hepimizi mutlu etti” dedi.

Görme engelli bireyler ve misafirleri daha sonra Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı ve Karatay belediyesinin katkıları ile Konya’nın tarihi yerlerini gezerek gönüllerince bir gün geçirdi. Programın sonunda ise zihinsel yetersiz bireylerin kendi elleri ile ördükleri el ürünlerini görme engelli dostlarına hediye ettikten sonra rehber öğretmenlerinin eşliğinde Konya’dan ayrıldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mesut İzgili
    1 ay önce
    Sevgili Kemal, sizin ve Sayın Başkan'ın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Tebriklerimle..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı