Konya hala kırmızı

Konya hala kırmızı

Bakan Koca'nın paylaştığı illerin Covid-19 risk haritasında Konya yine kırmızı alarm veren iller arasında yer aldı

01 Mart 2021 - 21:00 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 21:22

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 değerlendirme kriterlerine göre illerin düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak gruplandırıldığı haritayı twitter hesabından paylaştı. Haritada, Konya çok yüksek riskli illerin bulunduğu kırmızı grupta yer aldı.

Koca, paylaşımında, "İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Covid-19 risk değerlendirme haritasında İstanbul ve İzmir yüksek riskli (turuncu), Ankara orta riskli (sarı) kategoride yer aldı. 

Konya ile birlikte Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman çok yüksek riskli (kırmızı) grupta yer alırken, Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır düşük riskli (mavi) iller arasına girdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Koronavirüste yeni vaka sayısı 60 bin sınırında
Koronavirüste yeni vaka sayısı 60 bin sınırında