"Konya farkını gösterdi"

"Konya farkını gösterdi"

Pandemi nedeniyle ilçe danışma kurulu toplantılarına ara veren AK Parti Selçuklu İlçe Başkanlığı, 74. İlçe danışma kurulu toplantısını gerçekleştirdi

28 Temmuz 2021 - 16:36

AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı 74. Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya ilçe teşkilatı üyelerinin yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve Konya Milletvekilleri de katıldı.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’nın yanı sıra AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Selman Özboyacı, Halil Etyemez, Ziya Altunyaldız, Gülay Samancı, Hacı Ahmet Özdemir, AK Parti Konya İl Başkanvekili Fahrettin Kulu ve İlçe Teşkilatı üyeleri katıldı.

Toplantının basına açık bölümünde açılış ve yoklamanın ardından divan üyeleri seçimi yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, “Geride bıraktığımız bir buçuk senenin hem bizler hem de bütün dünya için en önemli gündem maddesi şüphesiz pandemiydi. Türkiye bütün dünyada pandemiyi en iyi yöneten ülkelerden bir tanesi oldu. Gerek sağlık altyapısıyla gerekse tarım ve sanayi üretimini kesintiye uğratmadan sürdürebilmesi ile dünyadaki pek çok gelişmiş ülkeden daha iyi bir şekilde bu bir buçuk seneyi geride bıraktı. Konya özelinde ise hükümetimizin yapmış olduğu desteklere Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin vermiş olduğu katkılar Konya’mızın farkına ortaya koymuş oldu. Ayrıca Konya’mızda genel başkan yardımcımızdan bakanımıza, milletvekillerimize, teşkilatlarımıza, İl başkanımıza, belediye başkanımıza kadar herkesin birlik ve beraberlik içerisinde sadece hizmet etmeye odaklanması şehrimize pek çok alanda hizmet olarak yansımaya devam ediyor ve bizler de buna şahitlik ediyoruz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve milletimizin bize olan desteği ve bizlerin gayreti, birlik ve beraberliğimiz hepimizin en büyük gücü. Bizler AK Parti Selçuklu Teşkilatı olarak Konya’nın nüfus olarak dörtte birine sahibiz. Dolayısıyla sorumluluğumuzun farkındayız. Önümüzdeki günler hangi şartları beraberinde getirirse getirsin hep birlikte ülkemiz ve davamız için çalışmaya gayret edeceğiz” dedi.

74. İlçe Danışma Meclislerinin merkez ilçeleriyle tamamlandığını ifade eden AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Kulu, “Biz AK Parti ailesi olarak büyük ve güçlü bir aileyiz. Bu da bizim birlik ve beraberliğimizden geliyor. Her birimizin görevleri ve ünvanları farklı ama hedefimiz amacımız gayemiz bir. Bu birliği ne kadar sağlam tutarsak beraber yol yürümekten onur duyduğumuz liderimize o kadar güçlü bir katkı sağlamış oluruz. Şükürler olsun ki Konya teşkilatları olarak her zaman AK Parti’ye en büyük desteği veren illerin başında geldik. Bunda emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Her birimiz elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak içerdeki ve dışarıdaki düşmanlarımıza rağmen 2023 seçimlerinde de inşallah büyük bir zafer kazanarak Cumhurbaşkanımızı tekrar seçeceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta,“Selçuklu Konya’mızın nüfusunun büyük bir kısmını teşkil eden en büyük merkez ilçelerimizden birisi.  İsmi ile de önemli bir medeniyeti temsil eden bu güzel ilçemizde görev yapan kıymetli ilçe başkanımız ve kıymetli belediye başkanımız var. Allah emeklerini yağlı etsin. Özveriyle, sabırla, tevazuyla,samimiyetle gayret eden teşkilatımızın bütün mensupları ile birlikte sahada çalışıyorlar. Bu süreçte ellerinden gelen çaba ve gayreti göstererek Selçuklu için ne yapılması gerekiyorsa bir an bile geri durmadılar. Selçuklu Belediyemiz eğitimden, sağlığa, sosyal ihtiyaçlardan kültürel ve sanatsal faaliyetlere kadar her alanda çalışmalarını hızla devam ettiriyor. Her gün üzerine bir yenisini ekliyoruz. Bunların hepsi bir başarı hikayesi. Bunlar eskiden Türkiye’de olmaz denilen işlerin aslında istenildiği zaman, siyasi iradenin güçlü olduğu zaman ne kadar emekle ve çabayla yapıldığının birer göstergesi. Sadece Konya’daki bir ilçemizin yapmış olduğu hizmetleri anlatmaya kalksak buradan saatlerce çıkamayız. Bu vesile ile yine gittiğimiz her yerde övgü ile bahsedilen kıymetli belediye başkanımız Ahmet Pekyatırmacı da hizmetlerinden dolayı, teşkilatlarımıza vermiş olduğu desteklerden dolayı, tevazu ve samimiyetle çalışmalarından dolayı hassaten teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor