Konya’da nakliyeciler kontak kapatıyor

Konya’da nakliyeciler kontak kapatıyor

Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Şen, yeni yılla birlikte uygulaması zorunlu hale getirilen Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS), takoğraf ve veri aktarma zorunluluğu gibi uygulamaların nakliyeci esnafını mağdur ettiğini belirtti. Şen, 3 - 6 Ocak tarihleri arasında yurt genelinde başlatılan kontak kapatma kararına destek verdiklerini açıkladı

02 Ocak 2020 - 17:00

Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Şen, yaptığı açıklamada, 2020 yılında uygulaması zorunlu hale gelen sayısal takoğraf, U-ETDS sistemi, veri aktarma zorunluğu gibi uygulamaların, günümüz şartlarında nakliyeci esnaf tarafından kullanılamayacağını belirtti.

Türkiye genelinde nakliyeci esnafının bu uygulamalardan dolayı çalışmaz hale geldiğini ifade eden Şen, nakliyeci esnafının sesini yetkililere duyurmak adına 3 - 6 Ocak tarihleri arasında yurt genelinde başlatılan kontak kapatma kararına destek verdiklerini kaydetti.
Şen, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:  

“Esnafımızı bu zorlu gününde destekliyor, bir an önce yetkililerin bu konuda çözüm üretmesini bekliyoruz. Esnafımızın Ton/Km uygulaması beklentisi varken, böyle zor durumda bırakacak uygulamalarla karşı karşıya kalması, onları çaresiz hale getirmiştir. Ekonominin can damarı olan nakliye sektörünün ton/km uygulaması ile desteklenmesi hem esnafa nefes aldıracak, hem de ulaşım disiplinini sağlayıp ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Cumhurbaşkanımızın nakliyeci esnafı konusundaki hassasiyetini biliyor, bu konuda da esnafımızı rahatlatacak uygulamalar getireceğine inanıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor
Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam
Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam